Bluesowa uczta w Sowie. Alvon Johnson na żywo z zespołem Łukasza Gorczycy

2013-03-06 14:51:37 (ost. akt: 2013-03-08 14:03:04)
Muzyka Olsztyn, Zamkowa 1, Pub Sowa 13 marca 2013
Bluesowa uczta w Sowie. Alvon Johnson na żywo z zespołem Łukasza Gorczycy

Czarnoskóry artysta zza ocenu wystąpi na żywo w towarzystwie zespołu Łukasza Gorczycy już w przyszłą środę. Koncert Alvona Johnsona to zdecydowanie obowiązkowe wydarzenie dla każdego fana muzyki, którego serce bije w rytmie bluesa.

Muzyczna uczta, o której mowa, odbędzie się 13 marca w olsztyńskim klubie Sowa o godz. 19:30. Do naszych uszu zawita gitarowe brzmienie za sprawą Alvona Johnsona, a także grupy Łukasza Gorczycy, w której skład wchodzą (obok samego Gorczycy) Jacek Prokopowicz i Paweł Dobrowolski. Olsztyn jest siódmym przystankiem w ramach polskiej trasy koncertowej składającej się z 11 gigów na przestrzeni całego kraju.

Alvon Johnson to nie tylko muzyk, lecz także kompozytor oraz showman. Jego inspiracje muzyczne mają swoje korzenie w twórczości takich artystów jak Andre Segovia, Charlie Christian i Jimi Hendrix, natomiast sfera wokalna nieprzypadkowo nasuwa na myśl takich wokalistów jak Joe Williams, Johnny Hartman czy Frank Sinatra.

Na swoim koncie posiada cztery albumy, z których ostatni zatytułowany "Guitars and Cars" znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt roku 2008 na liście uznanego magazynu "Real Blues". Ponadto Johnson za sprawą "Guitar Player" jest nosicielem tytułu Gitarzysty Roku 2005, a jego album "The Blues Grew" został uhonorowany mianem jednej z najlepszych płyt w 2005r. w Japonii.

Na uwagę zasługuje cała gama gwiazd, która pracowała u boku kalifornijskiego bluesmana. Byli to między innymi tacy artyści jak The Drifters, The Shirelles, Jimmie Rodgers i Bobby Day. Swoje niezwykłe poczucie humoru zawdzięcza natomiast współpracy z licznymi komediantami, takimi jak Renaldo Rey, Robin Harris, Skillet i Leroy czy Lawanda Paige.

Cena pojedynczego biletu w przedsprzedaży to 35 PLN. W dniu koncertu 40 PLN. Wejściówki można nabyć w Tajemnicy Poliszynela na Starym Mieście oraz w Galerii Sowa przy ulicy Zamkowej. Nie należy zwlekać, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!

SK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB