Będzie się działo. Rusza "Olsztyn. Aktywnie!" Sprawdź program

2013-03-19 15:44:48 (ost. akt: 2013-03-21 11:34:39)
Będzie się działo. Rusza Olsztyn. Aktywnie! Sprawdź program

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Nowe dyscypliny, dziesiątki atrakcji i litry wylanego potu - tak wyglądać ma tegoroczna odsłona Olsztyn. Aktywnie! Właśnie poznaliśmy pełny program akcji.

Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w projekcie, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Chętni będą mieli możliwość wziąć udział w treningach kolarstwa grawitacyjnego i górskiego, poprawić kondycję na rowerze oraz wykazać się w rajdach — długich i krótkich, natomiast zmęczeni trudami codzienności uspokoją ciało i ducha w jodze, tai chi i ćwiczeniach rozciągających pilates.

Do tego jazda konna, spacery podwodne, pływanie, żeglarstwo, boks, strzelectwo sportowe, golf, marszobiegi, spływy kajakowe i popularny nordic walking. Nie zabraknie też smoczych łodzi i spacerów z przewodnikiem po Olsztynie i okolicach.

W porównaniu do poprzednich edycji "Olsztyn. Aktywnie!", w tym roku pojawią się nowe dyscypliny, jak: pływanie dla niemowlaków, wspinaczka skałkowa, taniec/zumba, fitness/kettlebells, indoor cycling, maraton siłowy, trening funkcjonalny i parki rozrywki. Łącznie aż 25 dyscyplin, a niektóre z nich wyjdą poza Olsztyn.

Podczas projektu odbędą się ponadto imprezy specjalne: X Skorpenowy Spływ Łyną, O.A! nad Długim, Rowerowy Maraton MTB, bieg "Copernicus Run", Puchar Polski Jachtów Kabinowych, II Półmaraton Jakubowy, Mistrzostwa Liderów Dyscyplin O.A!, grzybobranie oraz wykłady żywieniowe.

Zobacz cały program "Olsztyn. Aktywnie!": aktywnie.olsztyn.eu

Trzy poprzednie edycje cieszące się coraz większą popularnością wśród olsztynian i turystów obligują organizatorów do rozwijania projektu "Olsztyn. Aktywnie!". Oprócz nowych dyscyplin, pojawiło się więc jeszcze kilka nowości.

Jedną z nich jest odmieniona strona internetowa projektu — aktywnie.olsztyn.eu, przygotowany przez zespół internetowy "Gazety Olsztyńskiej", która jest strategicznym patronem medialnym. W tym roku postawiono na prostotę, pomocna będzie również inteligentna wyszukiwarka z wirtualnym asystentem wyboru dyscypliny.

W ubiegłym roku "Olsztyn. Aktywnie!" przyciągnął 15 tys. osób (w pierwszej edycji w 2010 roku uczestniczyło około 3 tys. osób). Organizatorzy mają jednak nadzieję, że w tegorocznej akcji weźmie udział jeszcze więcej osób.

Inauguracja "Olsztyn. Aktywnie!", która rozpocznie się X Finałem Skorpenowego Spływu Łyną, odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 12 na skwerze przy Moście Jana. Wcześniej, o godz. 9.30 na stadionie w Kortowie rozpocznie się akcja "Biegam, bo lubię".mp

Specjalny dodatek w Naszym Olsztyniaku

Już w czwartek w "Naszym Olsztyniaku" specjalny dodatek poświęcony tegorocznej edycji "Olsztyn. Aktywnie!". A w nim: szczegółowy plan inauguracji akcji, program i przegląd nadchodzących wydarzeń oraz opowieści ludzi, którzy pokochali "Olsztyn. Aktywnie!".

Czytajcie uważnie czwartkowy numer "Naszego Olsztyniaka" i dołączcie do pozytywnie zakręconych i aktywnych olsztyniaków!