Olsztyn. Aktywnie! Znów rusza mieszkańców Olsztyna

2013-03-25 07:00:00 (ost. akt: 2013-03-25 09:09:36)
Olsztyn. Aktywnie! Znów rusza mieszkańców Olsztyna

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Był taniec, ćwiczenia, kajakowy spływ Łyną. Byli rowerzyści, biegacze i spacerowicze. Siarczysty mróz nie zniechęcił olsztynian, którzy tłumnie przybyli na inaugurację IV edycji akcji Olsztyn. Aktywnie! do parku przy moście Jana. Cykl imprez tradycyjnie rozpoczął się Skorpenowym spływem Łyną.

Akcję Olsztyn. Aktywnie! objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który pojawił się na inauguracji. – Kiedyś byłem zapalonym lekkoatletą – wyznał prezydent. – Więc bardzo możliwe, że podczas trwania akcji pobiegam. Jednak już w tej chwili wiem, że spośród proponowanych dyscyplin wybiorę zawody rowerowe.

A jest w czym wybierać – w tegorocznej edycji pojawi się, oprócz 17-stu ubiegłorocznych, kilka nowych dyscyplin. Będą wśród nich: taniec, wspinaczka skałkowa, maraton siłowy, zumba, indoor cycling, trening funkcjonalny i park rozrywki. Niektóre dyscypliny są dość nietypowe lub mało znane, jak kettlebells czy pływanie… niemowlaków. Łącznie 25 form aktywnego wypoczynku, które przyciągną tych bardziej i tych mniej aktywnych, starszych, młodszych i całe rodziny.Żeby przekonać olsztynian do nowych dyscyplin, podczas inauguracji, sportowcy i tancerze wyszli na scenę i rozgrzewali obecnych energetycznym zumbatonikiem, breakdance’em czy ćwiczeniami z girią, czyli wspomnianym kettlebells. Dynamiczną zumbę tańczyły nawet starsze panie. Były konkursy z nagrodami oraz losowanie biało-czerwonych koszulek z logo Olsztyn.Aktywnie!


W tym czasie na imprezę przybyli uczestnicy cyklu „Przewodnik czeka”, a drogą wodną przybywali kajakarze i płetwonurkowie – uczestnicy X Skorpenowego spływu Łyną. Ci ostatni przypłynęli wyjątkowo tłumnie – byli wśród nich również goście z zagranicy. Pierwszym płetwonurkiem, który pokonał trasę wodną Kortowo – most Jana, był pan Grzegorz z Łomży, który po przepłynięciu mety został entuzjastycznie przywitany przez olsztynian i natychmiast poczęstowany gorącym napojem.Na czym polega fenomen tej akcji? – Po pierwsze, w jednym miejscu i czasie wielka grupa firm, podmiotów, instytucji świadczy mieszkańcom i turystom usługi w zakresie kultury fizycznej. Po drugie, dzięki wsparciu miasta możemy zrobić imprezę, która zachęci olsztynian, żeby się ruszali – wylicza Marek Ciesielski, dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki olsztyńskiego Urzędu Miasta. – Po trzecie wreszcie, przepływ informacji – uruchomiliśmy nową stronę internetową, żeby każdy, kto szuka sportowej rozrywki, mógł szybko coś dla siebie znaleźć i… zarazić się. Bo przecież na zarażeniu ludzi aktywnością fizyczną najbardziej nam zależy.


Akcja Olsztyn. Aktywnie! potrwa do jesieni. Szczegółowy harmonogram, rodzaje dyscyplin oraz zapowiedzi kolejnych imprez w cyklu można znaleźć na stronie www.aktywnie.olsztyn.eu.

ns
http://m.wm.pl/2013/03/z0/olimp-142522.jpg


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gosc #1033899 | 83.9.*.* 25 mar 2013 10:46

    Porażka . Może lepsze hasło. "W Olsztynie jest praca"

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. afi #1033775 | 88.156.*.* 25 mar 2013 08:02

    tytuł do poprawki

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz