Małgorzata Braunek w rozmowie o życiu z Arturem Cieślarem

2013-04-09 19:14:07 (ost. akt: 2013-04-09 14:16:00)
Kultura Elbląg 15 kwietnia 2013
Małgorzata Braunek w rozmowie o życiu z Arturem Cieślarem

W poniedziałek 15 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Małgorzatą Braunek i Arturem Cieślarem wokół ich wspólnej książki „Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko”. Podczas spotkania w bibliotece porozmawiają o życiu, aktorstwie, poszukiwaniu duchowej drogi i nie tylko. Wstęp wolny.

Małgorzata Braunek – ikona polskiego kina, nauczycielka buddyjska, emanująca ciepłem i wewnętrznym spokojem, inspirująca ludzi do poszukiwania swojej życiowej drogi. Jest kojarzona przede wszystkim jako Oleńka Bilewiczówna z „Potopu”, Iza Łęcka z „Lalki” i Basia z serialu na podstawie książki Małgorzaty Kalicińskiej. Urodziła się 30 stycznia 1947 roku. W 1966 roku ukończyła naukę w stołecznym XVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego. Trzy lata później została absolwentką studiów aktorskich Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W przemyśle filmowym zadebiutowała w 1967 roku biorąc udział aż w trzech produkcjach: „Żywot Mateusza”, „Wycieczka w nieznane” i „Skok”. W latach 1971 - 74 współpracowała z Teatrem Narodowym w Warszawie. U szczytu sławy zerwała z zawodem i wyruszyła do Indii i Tybetu, gdzie spotyka Dalajlamę. Odkryła świat buddyzmu i zaczęła kroczyć drogą zen. Została nauczycielką buddyzmu. Po latach nieoczekiwanie powróciła na ekrany.

Książka „Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko” to zapis rozmów o życiu przeprowadzonych przez Artura Cieślara z Małgorzatą Braunek. Aktorka opowiada w niej o swoich wątpliwości, wyborach życiowych, o tym, jak rodziła się świadomość, kim tak naprawdę jest...

Artur Cieślar - Rocznik ‘67. Pisarz, podróżnik. Autor książek: „Kobieta metafizyczna”, „Czarny kot nocą”, „Tajemnicza Wyspa Wielkanocna”, „Wschód i Zachód. Spotkania”, „Kobieta metamuzyczna”. Uważa, że najciekawszy jest zawsze drugi człowiek, a dzięki pisaniu i fotografowaniu świat umiera wolniej. Jego rozmowy i reportaże ukazują się w magazynie o książkach „Papermint".

W trakcie spotkania będzie można kupić książkę „Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko” oraz otrzymać autograf autorów. Spotkanie odbywa się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB