Olsztyn. Aktywny weekend! Marszobiegi i kolarstwo górskie

2013-04-21 13:10:35 (ost. akt: 2013-04-21 13:24:48)
Olsztyn. Aktywny weekend! Marszobiegi i kolarstwo górskie

Autor zdjęcia: Stefan Łuczak

Pogoda dopisała aktywnym mieszkańcom. Niedzielne słońce i chłodny wietrzyk motywowały do ruszania. W niedziele ruszyły kolejne imprezy z cyklu Olsztyn. Aktywnie!

Nikt nie zostanie w lesie. Takim właśnie stwierdzeniem ponad 30 uczestników marszobiegów zapewnił koordynator Wojciech Jeger. Poranny trening odbył się w lesie niedaleko ulicy Witosa.

Zajęcia rozpoczęły się wolnym truchtem oraz ćwiczeniami rozciągającymi. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy — początkową i zaawansowaną. — Tak, aby każdy skorzystał jak najlepiej — stwierdził Wojciech Jeger.

Pierwsza grupa w lekkim truchcie wykonywała ćwiczenia ogólnorozwojowe i poprawiające kondycję, poznano też techniki biegania. Natomiast tym, którzy z bieganiem mieli już do czynienia, trenerzy przygotowali niezły wycisk.Z kolei na Górce Kortowskiej zebrali się rowerzyści, którzy postanowili doskonalić swoje umiejętności w kolarstwie górskim. Do pokonania mieli urozmaiconą trasę prowadzącą z lasów Kortowskich do okolic podolsztyńskich Kudyp. Pod okiem koordynatora Mateusza Kownackiego uczestnicy mogli zapoznać się z odpowiednim przygotowaniem i dobraniem najlepszej pozycji. Cenne wskazówki z pewnością przydadzą się uczestnikom podczas codziennych treningów.
Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB