Podpowiadamy, gdzie warto pojechać w długi majowy weekend

2013-05-01 12:30:00 (ost. akt: 2013-05-01 10:57:45)
Podpowiadamy, gdzie warto pojechać w długi majowy weekend

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski/ Archiwum

Wystarczyło wziąć trzy dni urlopu, by mieć naprawdę długi weekend. Co robić przez dziewięć dni? Jednym wystarczy grill ze znajomymi, inni zapragną czegoś więcej z życia. I jak dobrze poszukać, to każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Kto żeglarz, powinien jechać 2 maja do Giżycka, gdzie tradycyjnie długi weekend inauguruje początek sezonu żeglarskiego. Zacznie się od otwarcia mostu obrotowego i parady jednostek pływających połączonej z konkursem na najładniej przebraną załogę. Będzie jarmark rozmaitości, konkursy. Będą też inne atrakcje, bo impreza będzie połączona ze świętem Flagi. — Z tej okazji wypuścimy też gołębie — zapowiada Dominika Piotrowska z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku.

3 maja w Mikołajkach odbędą się regaty Żeglarskie Grand Prix Mazur o Puchar 7 Cudów Mazur. To pierwsza z cyklu imprez żeglarskich „7 Cudów Mazur”. To wspólny projekt siedmiu mazurskich miast: Mikołajek, Giżycka, Rucianego -Nidy, Pisza, Mrągowa, Węgorzewa i Rynu, którego celem jest promocja jezior mazurskich i portów nad nimi.

Nie lada atrakcje szykują się na Polach Grunwaldzkich, gdzie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zaprasza na majówkę rycerską. Potrwa od środy do soboty. Będą widowiskowe pokazy umiejętności łuczniczych i jeździeckich, wykłady i warsztaty. Po raz pierwszy też w Polsce będzie można obejrzeć ekspozycję poświęconą historii łuku, na której znajdą się łucznicze akcesoria od epoki kamienia po dzień dzisiejszy.

To rzadka okazja, by zobaczyć pierwsza strzałę znalezioną na ziemiach polskich, a pochodzącą z przełomu X i XI wieku.

O kąpieli raczej nie ma mowy, bo woda w jeziorach ma temperaturę 4-5 st. Celsjusza. I nie ma szans, by się nagrzała. Majowy weekend nie będzie upalny. Synoptycy przewidują, że do niedzieli temperatura w regionie będzie w granicach 14-16 stopni. O ile w środę ma jeszcze nie padać, tak już w piątek niebo się zaciągnie i ma przelotnie pokropić. I tak aż do niedzieli.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB