"Olsztyn. Aktywnie!" - działo się

2013-05-13 08:02:11 (ost. akt: 2013-05-14 09:40:08)
Olsztyn. Aktywnie! - działo się

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Ten weekend był bardzo bogaty w imprezy organizowane podczas akcji "Olsztyn.Aktywnie!: Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych.

Ścianka wspinaczkowa— To obecnie bardzo popularna forma sportu. Na naszych zajęciach zawsze jest komplet — mówi Dorota Gierz-Gierszewska z Klubu Wysokogórskiego w Olsztynie.

Zajęcia na sztucznej ściance wspinaczkowej, to jedna z atrakcji Olsztyn Aktywnie! I faktycznie cieszą się sporym zainteresowaniem. Na zajęciach w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych przy ul. Bałtyckiej 37a, przybyła maksymalna liczba uczestników, czyli 30 osób podzielonych na dwie grupy.

— Warsztaty są przeznaczone dla osób od 3 do 103 lat i naprawdę przychodzą do nas osoby w różnym wieku. Trasy mają różny poziom trudności, dlatego zadowolą zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych wspinaczy — opowiada Gierz-Gierszewska.

Kolejne zajęcia odbędą się 9 czerwca. Zapisywać się można już od dziś w siedzibie PTTK w Olsztynie przy ul. Staromiejskiej 1/13.

nr


Nordic walkingW miniony weekend olsztynianie mieli do wyboru masę atrakcji podczas akcji "Olsztyn.Aktywnie!". Można było wybrać konkretną dyscyplinę, albo taką, która łączy ich w sobie kilka.

Taką właśnie formę aktywnego wypoczynku zaproponowali w niedzielę przewodnik PTTK oraz instruktor nordic walking, którzy zabrali chętnych na spacer z kijkami i opowieściami o historii naszego regionu. Punktualnie o godzinie 10 z pętli autobusowej przy ul. Hozjusza ruszyli olsztynianie, którym oprócz instruktora i przewodnika, towarzyszyły… żaby.

Dyscyplina, która przyszła do nas z Finlandii, cieszy się w Olsztynie coraz większym zainteresowaniem. Widać to również podczas trwania akcji Olsztyn. Aktywnie! — do grupy miłośników nordic walking przyłączają się wciąż nowe osoby. Wczoraj pojawiło się kolejnych pięć.

ns


Pływanie niemowlakówChoć ponura weekendowa pogoda mogła niejednemu popsuć humor, było takie miejsce w Olsztynie, które pełne było dziecięcego śmiechu i radosnej zabawy. Mowa o Aquasferze, gdzie w sobotę po raz pierwszy w ramach akcji Olsztyn.Aktywnie! pojawiły się maluchy, które uczyły się pływać ze szkółką „Bąbelki pływają”.

Hol przed wejściem na basen o 11.30 szczelnie wypełniły maluchy wraz ze swoimi mamami i tatusiami. Z darmowej nauki pływania mogły skorzystać dzieci od 3-go miesiąca do 3. roku życia. Brzdące wraz z rodzicami zostały podzielone na cztery grupy wiekowe, dwie pierwsze, do których należeli najmłodsi, zaczęły zajęcia z opiekunami o godz. 12. Dla kolejnych, czyli dzieci nieco starszych, zabawa zaczęła się pół godziny później.

nsPark LinowyKapryśna pogoda nie była w stanie przestraszyć uczestników Olsztyn Aktywnie, którzy w sobotę postanowili spróbować swoich sił w Parku Linowym Hardcore. Na szaleństwa w Parku Linowym Hardcore zapisało się dwanaście osób, a przyszło aż dziewięć.

Uczestnicy wyposażeni w specjalną uprząż zostali przypięci do liny rozpiętej między dwoma stanowiskami, po której następnie przemieszczali się mając przed sobą wspaniałe widoki: las i rzekę.

Tylko dla odważnych? — Przed przejazdem ludziom najczęściej towarzyszą pewne obawy, czy lęki. Później jednak pozostaje sama przyjemność i satysfakcja — opowiada Janusz Jurgielewicz. Kolejne zajęcia w Parku Linowym Hardcore odbędą się za 8 czerwca, zapisy od środy poprzedzającej imprezę.

nr


Marszobiegi: dla początkujących i nie tylkoNiedzielny poranek, pomimo że był chłodny i pochmurny, przyciągnął na stadion w Kortowie kilkadziesiąt osób, miłośników marszobiegów. Po krótkim truchcie i ćwiczeniach rozciągających uczestnicy zajęć tradycyjnie zostali podzieleni na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną.

Ci pierwsi trenowali na ponad kilometrowym dystansie w pobliskim lesie kortowskim. — Zajęcia obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe, uczestnicy trenują też technikę biegania — wyjaśniał Wojciech Jeger, koordynator akcji.

Osoby, które z bieganiem miały już wcześniej do czynienia, ze stadionu w Kortowie pobiegły natomiast w kierunku pod olsztyńskiej wsi Gronity. — Nazywamy to wycieczką biegową — precyzował Wojciech Jeger. Zaawansowani biegacze mieli do pokonania dystans o długości 7,5 kilometrów. Po blisko półtoragodzinnym treningu obie grupy ponownie spotkały się na kortowskim stadionie, gdzie na koniec odbyły się ćwiczenia rozciągające.

mp


http://m.wm.pl/2013/03/z0/olimp-142522.jpg

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB