Pożegnaj lato z przytupem. Sprawdź, jakie atrakcje czekają

2013-08-28 18:25:48 (ost. akt: 2013-08-28 18:59:03)
Pożegnaj lato z przytupem. Sprawdź, jakie atrakcje czekają

Już tylko 4 dni zostały do imprezy, na której będzie się bawiło całe miasto. Zapraszamy na Osiedlowe Pożegnanie Lata z „Gazetą Olsztyńską”, która odbędzie w sobotę na osiedlu Generałów. Atrakcji mamy mnóstwo, a i pogoda ma dopisać.

Pożegnanie Lata z „Gazetą Olsztyńską” odbędzie się 31 sierpnia. Zaczynamy o godz. 11 i bawimy się do godz. 17. Na terenach rekreacyjno-sportowych na os. Generałów pomiędzy ulicami Sosnkowskiego i Andersa.

Festyn otworzy Antek Sulżycki z Dobrego Miasta z dziecięcego zespołu hip-hopowego stworzonego przez Przemysława „Świdra” Kuśmidra.

Pozostańmy jeszcze na scenie. W romskie tradycje wprowadzi nas zespół Hitano. — Na festynie zaśpiewamy m.in. utwory „Odjechał tabor”, „Cyganka-zielarka” oraz „Niezapomnianą noc” — mówi Adam Lulek Fedorowicz, założyciel zespołu.

Wystąpi też Kapela Jakubowa założona przez Tadeusza Machelę i Władysława Katarzyńskiego. Zespół ma w repertuarze m.in. piosenki „Tramwaj” czy „Dziewczyny z UWM”, a najnowszą jest ta o obwodnicy Olsztyna. Kapelę wspomagają Grażyna Bałabańska i Grażyna Mogut-Sosnowska. — Przy naszej muzyce dobrze się bawią i dorośli, i młodzież — zapewnia Tadeusz Machela.

Trochę ostrzej zabrzmią natomiast młodzieńcy z zespołu Messa. Wystąpią również laureaci tegorocznego przeglądu Planetafest, a mocną dawkę humoru zapewni kabaret NO w składzie: Piotr Bierżyński, Sławomir Kula i Miś Jasiek. Olsztyńskie PCK zaprezentuje się z kolei w pokazie pierwszej pomocy.

Animatorzy dwóch olsztyńskich szkół tańca przygotowują konkursy i pokazy. Eranova porwie nas m.in. w plenerowe animacje dla dzieci, a studio Rytm zaprosi na pokaz flamenco.

Maluchy będą mogły poszaleć w parku rozrywki Bartbo, a z Aresem, owczarkiem niemieckim i malarzem, przyjdzie Małgorzata Presch. Przez cały dzień na wielkiej beli papieru kredkami i farbami będziemy malowali gigantyczny obraz. Z kolei BWA Galeria Sztuki w Olsztynie poprowadzi warsztaty, pod nazwą Miniaturowe Ogródki. A te powstaną m.in. z puszek, plastikowych opakowań i słomek.

Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Młyn zaplanowało dla rowerzystów dwie konkurencje: na specjalnym torze przeszkód oraz quiz sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego. Będą też kluby: Stomil Olsztyn oraz szabliści z klubu Hajduczek. Chętni zagrają w piłkę nożną oraz siatkówkę.

Buzie, szczególnie maluchom, uśmiechną się na widok strażaków i policjantów. — Obejrzeć będzie można sprzęt ratowniczo-gaśniczy, przymierzyć hełm, ubranie ochronne — wylicza Sławomir Filipowicz, rzecznik KM PSP w Olsztynie. Z kolei policjanci przyjadą quadem i motocyklem. Zaprezentują się też w strojach, w których zabezpieczają mecze piłki nożnej, a policyjni technicy pokażą, jak zdejmuje się odciski palców. Dodatkowo, policjanci zaplanowali konkursy z nagrodami.

Na imprezie będzie też Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, założona przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”, która m.in. poprowadzi zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych.

Uwaga, prosimy wybrać się na OPL autobusami miejskimi (nr 15, 17, 24 i 26). W trakcie trwania festynu w rejonie placu zabaw mogą wystąpić również utrudnienia w ruchu. Za utrudnienia mieszkańców tych ulic już teraz gorąco przepraszamy.

mp, wu-kaŹródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zatorzanka #1185449 | 178.183.*.* 30 sie 2013 14:06

  No i jednak Zatorze jest traktowane inaczej niż pozostałe osiedla. A ZATORZE TEŻ MOŻE!!!!!!!!!!! ! września od godziny 14 na placu zabaw przy kościele franciszkanów odbędzie się II Święto Zatorza. Wystąpią zespoły - Horpyna, Wodny Patrol, Dziecięce Niebo, Po Godzinach i niespodzianka..... Odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, będzie studio fotograficzne gdzie rodzina będzie mogła zrobić sobie wesołe zdjęcie, będą bańki, ogromne mydlane. Będzie pachnący, świeżutki chlebuś, zabawki ekologiczne, drewniane i wiele,wiele innych atrakcji z pokazami boksu!!! Oj! Warto przyjść!!! Warto!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #1184883 | 88.156.*.* 29 sie 2013 21:59

  powiedział co wiedział

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mikos! #1184718 | 46.204.*.* 29 sie 2013 20:41

  mam nadzieję że pojedziesz! I zabierz ze sobą resztę maruderów!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mikos #1183929 | 5.173.*.* 29 sie 2013 08:49

  Już lepiej jechać do Gdańska.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz