Jesienne Targi Ogrodnicze i Wystawa Zwierząt Hodowlanych

2013-09-04 12:15:18 (ost. akt: 2013-09-04 12:17:24)
InneW plenerze Olsztyn 7 września 2013
Jesienne Targi Ogrodnicze i Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Najlepsze zwierzęta hodowlane z Warmii i Mazur, bogata oferta gospodarstw ogrodniczych oraz producentów zabudowy i aranżacji ogrodów, a do tego swojskie jedzenie i wspaniała atmosfera. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na zwiedzających podczas Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych połączonej z Jesiennymi Targami Ogrodniczymi. Impreza odbędzie się w 7 września 2013 r. w siedzibie W-MODR w Olsztynie.

Już po raz czternasty najlepsi hodowcy zwierząt prezentować będą swój dorobek hodowlany, wystawiając do komisyjnej oceny bydło mleczne, bydło mięsne, trzodę chlewną, owce i konie. Towarzyszyć im będą firmy oferujące maszyny i urządzenia do produkcji zwierzęcej, pasze i dodatki paszowe oraz materiał genetyczny.

Równocześnie z wystawą zwierząt odbywać się będą Jesienne Targi Ogrodnicze. W bogatym programie targów znajdzie się pokaz: roślin oraz artykułów szkółkarskich i ogrodniczych, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabraknie szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków.

Na tegorocznych Jesiennych Targach Ogrodniczych odbędzie się prezentacja instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Zgodnie z tradycją, nie zabraknie twórców rękodzieła, sztuki ludowej oraz smacznej kuchni regionalnej. Na miłośników swojskiego jedzenia czekać będą domowe wędliny, smalec ze skwarkami i świeży, wiejski chleb — wszystko według tradycyjnych, regionalnych receptur.
Oprócz zwierząt hodowlanych prezentowanych na wystawie, będzie można również zobaczyć pokaz ptactwa ozdobnego oraz wystawę gołębi rasowych.

Podczas imprezy poznamy zwycięzców konkursów przeprowadzonych przez Ośrodek w tym roku: „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne”, „Ogród przyjazny rodzinie i turystom”, „Doradca roku 2013”, a zwiedzającym czas umilać będą występy artystyczne lokalnych zespołów.

Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Jesienne Targi Ogrodnicze odbędą się w 7 września w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Jagiellońskiej 91 w Olsztynie.


Zapraszamy serdecznie w sobotę już od godziny 10. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc parkingowych prosimy o korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Parkingi znajdować się będą przy ulicy Jagiellońskiej w okolicach pętli autobusowej “Jagiellońska-Ogrody”.

Tak było na wystawach w latach ubiegłych:Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB