W najbliższy weekend bawimy się na dożynkach2013-09-05 09:05:30 (ost. akt: 2013-09-05 09:14:30)
W plenerzeInne 7 września 2013 - 8 września 2013
Konkurs wieńców dożynkowych w Kruklankach w 2012 roku

Konkurs wieńców dożynkowych w Kruklankach w 2012 roku

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Święto Plonów 2013. W sobotę i niedzielę organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy. Konkursy, gry i dancingi "pod chmurką" w Kruklankach, Miłkach, Wydminach, Bystrym i Monetkach.

GMINA KRUKLANKI

Tegoroczne dożynki w Kruklankach odbędą się w niedzielę, 8 września. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15.45 przemarszem uczestników i delegacji sołectw z wieńcami dożynkowymi do amfiteatru przy Gminnym Ośrodku Kultury. Tu nastąpi przekazanie dożynkowego chleba gospodarzowi gminy, wójtowi Władysławowi Gładkowskiemu, który tradycyjnie podzieli się otrzymanym darem z mieszkańcami Kruklanek i gośćmi.
Po tej ceremonii rozpocznie się modlitwa ekumeniczna za dar tegorocznych zbiorów. Zakończenie uroczystości oficjalnych to jednocześnie początek bloku artystycznego. Wystąpią m.in. "Sapiniaki", Kapela Ludowa "Mazury", studio tańca z Czerniachowska - Primier, Grodzieńskie Koronki - zespół z Grodna, Zespół Pieśni i Tańca Grajewianie oraz grupy z GOK-u w Kruklankach - Białe Kruki i No Name. Na zakończenie dożynek zabawa taneczna, która potrwa do północy. Święto Plonów zostanie poprzedzone meczem piłki nożnej drużyn z A klasy (stadion w Kruklankach, godz. 14).

S.K. GMINA GIŻYCKO

Dożynki 2013 w gminie Giżycko odbędą się w 8 września w Bystrym. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13 polową mszą świętą na stadionie. W programie artystycznym mieszkańcy oraz turyści będą m.in. mogli zobaczyć i wysłuchać: zespołu wokalnego Jarzębiny z towarzysząca mu Mazurską Kapelą Ludową, zespołów dziecięcych i młodzieżowych z GOKiR Wilkasy, młodzieżowej kapel King Bee z Pozedrza, artystów z Królewca.
Dożynki to również konkursy, gry i zabawy dla publiczności. W najważniejszym konkursie "wystartują" wieńce dożynkowe (najładniejsze zostaną nagrodzone). Poza tym ciekawie zapowiada się Turniej Sołectw, gdzie jedną z konkurencji ma być "rzut gumakiem w sołtysa". Na zakończenie imprezy dożynkowiej w Bystrym zagra zespól Disco Full.

S.K. GMINA MIŁKI

8 września mieszkańcy gminy Miłki będą dziękować za zebrane w tym roku plony. Impreza odbędzie się na stadionie sportowym. Wydarzenie rozpocznie msza dziękczynna w kościele parafialnym w Miłkach (godz.13.30). Po niej rozpocznie się część obrzędowo-wieńcowa (godz. 14.45). Jednym z głównym punktów programu będzie wystawa wieńców konkursowych, które wezmą udział w konkursie. Na dożynkach podczas jarmarku zaprezentują się ponadto twórcy ludowi, wystawcy oraz sołectwa prezentujące stoiska. Podsumowanie i wręczenie nagród w konkursach dożynkowych zaplanowano w przerwie koncertu zespołu Military Band o godz. 19. 

Z.O.POWIAT/GMINA RYN
Dożynki gminy Ryn w tym roku mają rangę imprezy powiatowej. Spotkanie rolników i dożynkowych gości odbędzie się w Monetkach 8 września (początek godzina 13.30.). Uroczystości rozpoczną się mszą świętą oraz wystąpieniami starosty giżyckiego i burmistrza Rynu. Następnie tradycyjny ceremoniał dożynkowy i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec. Zaplanowano także występy zespołów artystycznych: Sterławiaków, Akordu oraz gwiazdy imprezy: zespołu Zorepad. Na zakończenie wspólna zabawa taneczna z akompaniamentem grupy Magnetic.

S.K.

GMINA WYDMINY
Dożynki 2013 odbędą się w sobotę, 7 września.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #1191235 | 83.24.*.* 5 wrz 2013 22:38

    o tak jaka gmina.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kłos #1191013 | 89.228.*.* 5 wrz 2013 18:27

    Co to znaczy gmina Giżycko ? Wilkasy i długo, długo NIC :) Rozwarstwienie miejscowości obecnie jest nadto widoczne

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz