„Na jeziorach”. Wystawa malarstwa i street artu

2013-09-18 14:04:45 (ost. akt: 2013-09-18 14:11:47)
Kultura Olsztyn, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne,... 20 września 2013 - 18 października 2013
„Na jeziorach”. Wystawa malarstwa i street artu

Autor zdjęcia: mat. Organizatora

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa i street artu Justyny Sołowiej „Na jeziorach”.

Justyna Sołowiej młoda malarka, ilustratorka i blogerka. Ostatnio zajęła się również Street artem i zaczęła tworzyć w przestrzeni miejskiej. Urodzona w 1986 r w Morągu. Obecnie mieszkanka Olsztyna. W latach 2006-2011 odbyła studia na Wydziale Sztuki w Olsztynie, a w roku 2011 obroniła dyplom z malarstwa pod tytułem „moda wśród nas”. Swoją prace dyplomową prezentowała na Street of Design 2011 (krakowskie Przedmieście, Warszawa). Późniejsze jej prace z cyklu „Rytm miasta”, „Tętniące miasto nocą” prezentowane były między innymi w programie Poziom 2.0 na tvp 2 oraz na różnych portalach internetowych.

Jej obrazy wystawiane i prezentowane na Aukcjach Młodej Sztuki-Warszawa, Kraków, Sopot, Wrocław. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego na cykl obrazów „Tętniące miasto nocą”. Natomiast w 2013 roku otrzymała Stypendium artystyczne Prezydenta Olsztyna na cykl obrazów "Na Jeziorach" oraz na jego podstawie wykonanie muralu w formie collage. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych. Artystka pracuje cyklami.

Prace, które tworzy zarówno malarstwo i ilustracja są nowoczesne, tętniące kolorem inspirowane kolorystami, fowizmem, pop artem, ilustracją modową. Sama artystka uważa, iż sens jej prac tkwi w mocy koloru i sile linii. Jej prace nawiązują do współczesności, eksponują ruch. ekspresje, energie, ukazują w ten sposób szybkie tempo życia codziennego. Z prac można wyczytać, iż jest biegłym obserwatorem życia współczesnego, nowych trendów mody i sztuki. Malarka wyznaje zasadę: życie jest ciągłą zmianą, procesem twórczym, nie ma niczego stałego i niezmiennego. W swojej twórczości połączyła dwie pasje modę i sztukę : „z miłości do sztuki i mody”. Sama twórczyni twierdzi, że inspiracje zawdzięcza kolorowym magazynom modowym, kampaniom reklamowym, wystawom sklepowym, swoim sesjom zdjęciowym oraz otaczającym ją ludziom.

„Moda otacza nas z każdej strony i samoistnie uczestniczymy w jej machinie. Moda – samo napędzająca się maszyna, która narzuca charakter, tępo sposobu naszego życia. Można się nią interesować lub negować, ale ona i tak wpisuje się w realia naszego życia, bo przecież ubierać musi się każdy! Moda otacza nas zewsząd i charakteryzuje nasze społeczeństwo, a ja w swoich pracach interpretuje i przetwarzam na swój sposób naszą kolorową rzeczywistość ”.

Wernisaż odbędzie się 20 września 2013 o godz. 17:00 w Planetarium, al. Marszałka J. Piłsudskiego 38, w Olsztynie. Wystawa udostępniona będzie dla widzów w dniach 20.09-18.10.2013. Wstęp na wystawę wolny.


mat. Organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB