XI Targi Chłopskie w olsztyneckim Skansenie

2013-09-18 14:22:31 (ost. akt: 2013-09-18 14:24:55)
InneW plenerze Olsztynek, Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny,... 21 września 2013 - 22 września 2013
XI Targi Chłopskie w olsztyneckim Skansenie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Chleb na zakwasie, pieczywem na czasie – tak reklamuje swoje wyroby jeden z wystawców, który będzie uczestniczył w XI Targach Chłopskich, które odbędą się 21-22 września w Skansenie w Olsztynku. Regionalne przysmaki i rzemiosło, pokazy rękodzieła, wystawy sprzętu rolniczego, występy zespołów ludowych – to tylko niektóre z atrakcji.

Impreza to już stały punkt kalendarza imprez odbywających się w naszym województwie. Do olsztyneckiego skansenu przyjedzie ponad 100 wystawców. Nie zabraknie rzemiosła i regionalnych kulinariów: pieczywa, wędlin, ryb, serów, owoców i warzyw, miodów oraz słodyczy.

W sobotę na scenie wystąpią: zespół ludowy „DYBZAKI”, Kapela Jakubowa, Aleksandra Obrębska oraz tancerze z Niemiec.

W niedzielę Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na Dożynki Wojewódzkie. O godzinie 11:30 rozpocznie się przemarsz korowodu dożynkowego pod scenę amfiteatru. W samo południe odbędzie się uroczysta msza święta. Podczas święta plonów zostaną wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, a także zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec.

O godzinie 15 dla gości zagra Kapela Śparogi w „czadowo rockowej odsłonie”, a także zespoły Tabu i Crazy Daisy, które wykonają popularne przeboje polskiej muzyki folkowej.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zmotoryzowany #1202227 | 89.228.*.* 22 wrz 2013 11:48

    Uważajcie zmotoryzowani w tym Olsztynku Straż Gminna poluje na kierowców przy pomocy fotoradaru nie uprzedzając użytkowników drogi znakiem "Uwaga Fotoradar" co miało miejsce dn.18.08.2013r. na ul miereckiej. Gdy stwierdzicie taki fakt to postarajcie się sobie potwierdzić i udokumentować taki fakt oraz złóżcie stosowne zawiadomienie do odpowiednich organów aby więcej te "inśpektory" nie leciały jawnie w ciula z ludżmi.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz