Pływać można w każdym wieku!

2013-09-29 15:12:31 (ost. akt: 2013-09-29 15:14:03)
Pływać można w każdym wieku!

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Deszczowa pogoda w sobotę nie zepsuła humoru uczestnikom zajęć „Olsztyn. Aktywnie!”. A przynajmniej tym, którzy zdecydowali się na pływanie. Tak jak co miesiąc ćwiczenia w wodzie odbyły się na basenie OSiR przy ul. Głowackiego 27.

Chętni w dwóch turach przez pół godziny bawili się i trenowali. Dlaczego wybierają basen?

– Proszę spojrzeć za okno. W taką pogodę jedynym ratunkiem przed chandrą jest aktywność fizyczna. A, że tu jest ciepło i bezpiecznie, wybór nie był trudny – odpowiada pani Małgorzata.

Zabawa w wodzie to także świetny sposób na poprawienie kondycji i spalenie kilku kalorii. Dzięki pływaniu poprawia się postawa i proporcje ciała, a także ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

– Bieganie jest dla mnie za męczące, a nawet trochę nudne. Pływając nie czuć zmęczenia, no i człowiek świetnie się bawi. Tu nie ma monotonii, a zawsze można urozmaicić sobie czas zmieniając technikę – uważa Krzysztof.

Co ważne, w zajęciach mogą brać udział całe rodziny. Rodzice mają na oku swoje pociechy, które uczą się pływać z ratownikiem u boku. – Basen jest bezpieczniejszy niż jezioro. Tutaj jesteśmy pewni, że nic się nie stanie naszym dzieciom. Ratownik cały czas pilnuje, żeby było bezpiecznie i przede wszystkim ma do obserwowania mniejszy teren niż na plaży. Myślę, że każdy powinien umieć pływać. A najlepiej uczyć tego dzieci na basenie – opowiada pan Marek. I do tego nie ważna jest pogoda.

– Na zewnątrz może nawet szaleć burza, w końcu to w niczym nie przeszkadza. Poza tym fajnie jest się rozgrzać na basenie, kiedy jest zimno i pochmurno. To daje energię na resztę tygodnia – dodaje mężczyzna. Osoby, które jeszcze nie miały okazji skorzystać z pływania z „Olsztyn. Aktywnie” muszą się pospieszyć. Bowiem przed nami ostatnie zajęcia z tej dyscypliny, które odbędą się 12 października na basenie OSiR przy ul. Głowackiego 27.

nr

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB