Rob Tognoni w Olsztynie. Zapraszamy na koncert!

2013-10-21 18:03:45 (ost. akt: 2013-10-24 11:42:07)
Muzyka Olsztyn, Clava Manum, Żołnierska 14 B 24 października 2013 20:00
Rob Tognoni w Olsztynie. Zapraszamy na koncert!

Rob Tognoni 24.10.2013 godz. 20:00 Clava Manum (dawna Grawitacja)- Olsztyn,Żołnierska 14b

Bilety 30zł / 40zł do nabycia w :
Clava Manum
KlubStrefa-Kortowo
Galeria Sowa- Zamkowa 2a (czwartek-sobota od 17)
oraz w kawiarni „Tu i Tam”
After Party od 22 - Wstęp Wolny
Rezerwacja i informacje: 502656902 – Krzysztof


Rob Tognoni urodził się 30 października 1960 roku w Queensland na Tasmanii, jako syn włoskiego emigranta. Pochodzi z muzykalnej rodziny, babcia grała na harmonijce, mama na fortepianie, a on, nie potrafiąc nauczyć się gry na fortepianie, wybrał gitarę. Zainteresowanie muzyką Rob zawdzięcza siostrze. To dzięki niej słuchał nagrań B.B. Kinga, Billy’ego Thorpe’a & The Aztec, Jimiego Hendrixa czy Black Sabbath. Ogromne wrażenie zrobił na Tognonim zespół AC/DC. Będąc na ich koncercie zachwycił się ich muzyką i szaleństwem na scenie.

Pierwszy zespół, w którym grał Rob Tognoni nazywał się Skidrow Boys, ale jego zespołowa kariera nie trwała długo. Po namowie przyjaciela nagrał kilka utworów i przesłał taśmę demo do Dave’a Hole’a - muzyka bluesowego, który obiecał zaprezentować nagrania wytwórni. Album, który został nagrany z Davem Holem w 1994 roku był pierwszym w jego dorobku, który pokrył się złotem. Tognoni nagrał dotychczas 15 płyt, z czego aż trzy („Boogie Like You Never Did”,„Energy Red” i „Art”) ukazały się w roku 2012. Australijczyk występował na renomowanych festiwalach bluesowych, między innymi na Rock’n Royal Festival w Kopenhadze. Miał okazję grać koncert ze Stingiem i Ten Years After, występował również podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które odbyły się w Niemczech, gdzie otwierał mecz Australia - Japonia.

Trzeba zobaczyć na własne oczy jak jego palce przemieszczają się po gryfie gitary, w jaki sposób wyczarowuje z niej dźwięki i z jaką łatwością tego dokonuje. Dodatkowym atutem pasującym do jego muzyki jest wokal i barwa głosu tego artysty.

Więcej informacji, muzyka, video, zdjęcia na:
www.robtognoni.com
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB