Kontrowersyjna Maria Peszek zaśpiewa na Kołobrzeskiej

2013-11-06 17:45:59 (ost. akt: 2013-11-06 11:48:53)
Muzyka Olsztyn, Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32 21 listopada 2013 18:00
Kontrowersyjna Maria Peszek zaśpiewa na Kołobrzeskiej

Autor zdjęcia: Mystic

Koncert Marii Peszek w ramach promocji najnowszej głośnej płyty artystki - "Jezus Maria Peszek". Artystka wystąpi w Olsztynie 21 listopada w klubie Nowy Andergrant.

Maria Peszek wraz ze swoim zespołem kontynuuje trasę koncertową z nowym materiałem. „Jezus Maria Peszek” to płyta niepokorna i takie też są koncerty – żywiołowe oraz bezkompromisowe. „Wiedzieliśmy, że ten materiał ma w sobie fantastyczny potencjał, ale okazało się, że Jezus to koncertowa petarda! To niesamowite uczucie, gdy stoisz na scenie, a ludzie śpiewają głośniej niż ty. Taki emocjonalny odbiór publiczności pokazuje, że to co robię ma sens. Jeśli otrzymuję tak olbrzymi odzew z tamtej strony, to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą”. Żeby w pełni doświadczyć emocji, jakie wyzwala płyta, która w Polsce wywołała burzę i o której sama Maria mówi, że jest dla niej najważniejsza, trzeba być na koncercie. Bo Marię Peszek można kochać albo nienawidzić, ale nie można pozostać obojętnym. Koncerty w ramach trasy Jezus Maria Peszek będzie można zobaczyć tylko do końca lutego 2014 roku.

Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych, filmowych i telewizyjnych, tworząc szereg wielokrotnie nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem oraz Krystianem Lupą. Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Na początku była „Miasto mania” - projekt składający się z płyty, przygotowanej we współpracy z Wojtkiem Waglewskim i multimedialnego spektaklu granego w warszawskiej Fabryce Trzciny. „Miasto mania” wywindowała artystkę na sam szczyt polskiej sceny muzycznej. Jej drugi album, wyprodukowana przez Andrzeja Smolika „Maria Awaria”, pojawił się w 2008 roku i okazał się jednym z największych wydarzeń artystycznych ostatnich lat. Wielki sukces obydwu albumów – ponad 200 koncertów zagranych w całej Polsce i zagranicą, 100 tysięcy sprzedanych płyt oraz występy na największych festiwalach muzycznych (Openʼer, Sopot, Jarocin, OFF Festiwal), ostatecznie potwierdziły status Marii Peszek jako jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Laureatka prestiżowych nagród, między innymi: Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech Gazety Wyborczej i Fenomenu Przekroju. Od 2008 roku prowadzi w Radiu Roxy swój autorski program – „Radio Maria”. W październiku 2012 roku wydała trzeci album „Jezus Maria Peszek” – najbardziej przejmujący i bezkompromisowy w dotychczasowej karierze, który także współkomponowała oraz współprodukowała. Płyta, poruszająca tematy religijności, polskości i tradycyjnych ról społecznych, wstrząsnęła polską opinią publiczną, wywołując skrajne emocje, a Maria Peszek została obwołana głosem pokolenia. Krążek „Jezus Maria Peszek” okazał się też bestselerem – przez cztery tygodnie z rzędu okupował pierwsze miejsce na Oficjalnej Liście Sprzedaży płyt i podobnie jak poprzednie wydawnictwa artystki, uzyskał status Platynowej Płyty, sprzedając się w blisko 50 tysiącach egzemplarzy. Obecnie Maria Peszek koncertuje z materiałem z najnowszego albumu w kraju i zagranicą. Podczas ponad pięćdziesięciu koncertów, które zagrała już od premiery płyty, odwiedziła, spotykając się z entuzjastycznym odbiorem, większość polskich miast. Wystąpiła w Londynie i Dublinie oraz na festiwalach – Open'er, Jarocin, Colours of Ostrava, Przystanek Woodstock czy Męskie Granie.

Od premiery płyty Maria Peszek zagrała już ponad pięćdziesiąt koncertów, które spotkały się z entuzjastycznym odbiorem. Odwiedziła, często kilkakrotnie, większość polskich miast, wystąpiła w Londynie i Dublinie oraz na festiwalach – Open'er, Jarocin, Colours of Ostrava, Przystanek Woodstock i Męskie Granie, wzbudzając wszędzie żywiołowe reakcje i zbierając doskonałe
recenzje.

„Okazuje się, że ludzie w dalszym ciągu chcą i potrzebują Jezusa w koncertowym wcieleniu. Gramy więc dalej! Do zobaczenia…”
Charyzmatyczna Maria Peszek wraz ze swoim mistrzowskim zespołem kontynuuje trasę koncertową z nowym materiałem. „Jezus Maria Peszek” to płyta niepokorna i takie też są koncerty – żywiołowe i bezkompromisowe. „Wiedzieliśmy, że ten materiał ma w sobie fantastyczny potencjał, ale okazało się, że Jezus to koncertowa petarda! To niesamowite uczucie, gdy stoisz na scenie, a ludzie śpiewają głośniej niż ty. Taki emocjonalny odbiór publiczności pokazuje, że to co robię ma sens. Jeśli otrzymuję tak olbrzymi odzew z tamtej strony, to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą”. Żeby w pełni doświadczyć emocji jakie wyzwala płyta, która w Polsce wywołała burzę i o której sama Maria mówi, że jest dla niej najważniejsza, trzeba być na koncercie. Bo Marię Peszek można kochać albo nienawidzić, ale nie można pozostać obojętnym. To po prostu trzeba zobaczyć.
Koncerty Jezus Maria Peszek będzie można zobaczyć tylko do końca lutego 2014 roku.

BILETY: 45 zł (przedsprzedaż) / 55 zł (w dniu koncertu)


Przedsprzedaż biletów:
Klub Nowy ANDERGRANT (ul. Kołobrzeska 32)
Pub SARMATA (ul. Skłodowskiej 28)
Sklep muzyczny ROCKFAN (dom handlowy INKA)
SkateShop REMEDIUM (ul. Kołłątaja 2)
oraz http://www.andergrant.com/bilety

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dalka #1249988 | 213.73.*.* 21 lis 2013 12:07

    Głos pokolenia? No, błagam! :-D

    ! - + odpowiedz na ten komentarz