Uczcili tanecznie Święto Niepodległości w hali Urania

2013-11-12 11:24:06 (ost. akt: 2013-11-13 16:32:01)
Uczcili tanecznie Święto Niepodległości w hali Urania

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Olsztyn od ośmiu lat posiada swoją tradycję czczenia rocznicy 11 listopada. W hali Urania z okazji Święta Niepodległości odbyło się prawdziwe święto tańca.

Na parkiecie tego dnia mieli okazję pojawić się wszyscy bez względu na wiek i umiejętności. Jako pierwszy na scenę wkroczył jednak Zespół Pieśni i Tańca Kortowo, który zatańczył mazura. Tłum zgromadzony w Uranii odśpiewał również hymn Polski.

Dzieci ze szkół podstawowych wykonały m.in. taniec kibica oraz zatańczyły w rytm muzyki z lat 90. Burzę oklasków zebrały dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Edukacyjnych Zielona Dolinka, które pokazały, że taniec może być także świetną terapią. Za to dzieci z Kids Club Eranova udowodniły, że taniec może być pasją już od maleńkości. Punktem, na który z niecierpliwością czekali wszyscy, był Minimaraton Taneczny, konkurs rodzinny, podczas którego rodzic wraz z dzieckiem przez kilka minut pokazywali swoje umiejętności.

Co ważniejsze, oceniany był nie tylko taniec, ale także zabawa, humor i rekwizyty. Olsztynianie jak zwykle pokazali, że wiedzą, co to fantazja. W tłumie tańczących można było zobaczyć m.in. smerfy, jaskiniowców czy diabełki.

Głównym organizatorem „Olsztyn tańczy” była Fundacja Młodzi Przeciw Uzależnieniom, a partnerem wydarzenia — Eranova Miejsce Kreatywnej Aktywności.

nr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB