Ballady Okudżawy i piękna Rosjanka w Gardenii

2013-12-05 08:45:08 (ost. akt: 2013-12-06 10:39:47)
Ballady Okudżawy i piękna Rosjanka w Gardenii

Autor zdjęcia: archiwum

To gratka dla wielbicieli rosyjskich pieśni! W piątek w restauracji Gardenia przy ul. Żołnierskiej 4 w Olsztynie usłyszymy utwory Okudżawy w wykonaniu Julii Vikman.

Koncert „Bułat Okudżawa w balladach i romansach rosyjskich, jego Życie i Biografia” rozpocznie się o godz. 19. Będzie to już trzeci występ pięknej Rosjanki w Gardenii. — Muzyka to moja pasja i całe moje życie — mówi Julia Vikman. — Nie mogę się już doczekać spotkania ze wspaniałą olsztyńską publicznością!

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji. Jest absolwentką konserwatorium w Pietrozavodsku. Po przeprowadzeniu się do Gdańska rozpoczęła karierę solową i założyła zespół Julia Vikman Band, z którym na jednej scenie występowała m.in. z Marylą Rodowicz i Ryszardem Rynkowskim.

Ze swoim projektem „Ballady i romanse rosyjskie” w wersjach estradowej i kameralnej koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji.

W 2008 roku Julia Vikman wydała pierwszą płytę "Podmoskiewskie wieczory" z rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. W maju 2012 roku na rynku pojawił się drugi album Julii "Bielyje rozy", a w lipcu trzeci — "Ballady i romanse rosyjskie".

Bilet wstępu: 35 zł (w cenie mały poczęstunek).

Mateusz Przyborowski

Dołącz do nas na Facebooku! Wejdź na www.facebook.com/OrientacjaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB