"Kto cię uczył jeździć?". Filmowe walentynki z dokumentem

2014-02-12 12:10:07 (ost. akt: 2014-02-12 12:13:31)
Film Olsztyn, sala kinowa TU SIĘ MOVIE, al. Wojska Polskiego... 14 lutego 2014
Kto cię uczył jeździć?. Filmowe walentynki z dokumentem

Jeśli ktoś planuje spędzić walentynkowy wieczór w kinie, a wolałby uniknąć czysto komercyjnej rozrywki, powinien rozważyć projekcję z cyklu „Luty z dokumentem”. 14 lutego w sali kinowej TU SIĘ MOVIE będzie można obejrzeć zabawny i pogodny film dokumentalny „Kto cię uczył jeździć?”

Film Andrei Thiele ukazuje perypetie trojga bohaterów, którzy realizują kurs nauki jazdy za granicą. Szybko okazuje się, że od zapamiętania przepisów ruchu drogowego trudniejsze jest opanowanie reguł wynikających ze specyfiki danej kultury. Roztrzepany Amerykanin w Tokio, nieśmiała Koreanka w Monachium i skrupulatna Niemka w Bombaju będą musieli zdać najtrudniejszy w życiu egzamin z międzykulturowej wrażliwości.

- Andrea Thiele gra ze stereotypami narodowymi, ale też w interesujący, a jednocześnie lekki sposób pokazuje, jak trudno jest odnaleźć się w obcej kulturze - mówi Aleksandra Drzał-Sierocka z Fundacji Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE. - Sytuacja kursu nauki jazdy jest dla reżyserki pretekstem, by skłonić do refleksji nad własnym kulturowym zakorzenieniem, z którego na co dzień nie zdajemy sobie sprawy.

Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem Anais Fourrier, Francuzki mieszkającej w Olsztynie, która właśnie w naszym mieście zdawała egzamin na prawo jazdy.

Projekcja odbędzie się 14 lutego o godz. 18.30 w sali kinowej TU SIĘ MOVIE przy al. Wojska Polskiego 30a w Olsztynie. Wstęp - 10 zł.

Tagi: film kino

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB