Wystawa maturzystki Marty Derbin

2014-04-23 08:47:02 (ost. akt: 2014-04-23 08:49:55)
Kultura Elbląg, ul. Hetmańska 24 kwietnia 2014 - 23 maja 2014
Wystawa maturzystki Marty Derbin

Autor zdjęcia: arch. artystki

Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza w czwartek 24 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Marty Derbin pt. „W drodze do Akademii”. Wstęp wolny.

Marta Derbin to tegoroczna maturzystka V Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Od kilku lat systematycznie uczęszcza na zajęcia rysunku i malarstwa do Młodzieżowej Pracowni Plastycznej prowadzonej przez Katarzynę Smeję-Skulimowską w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, gdzie rozwija swoje umiejętności plastyczne, jednocześnie przygotowując się do egzaminów na studia w Akademii Sztuk Pięknych.
Wystawa autorstwa Marty daje sposobność obejrzenia prac będących przepustką na studia. Prezentowane prace przedstawiają martwe natury, rysunki żywego modela oraz portrety.

Są to podstawowe i najistotniejsze tematy zawierające problematykę bryły, formy, przestrzeni, plamy walorowej, anatomii ludzkiego ciała postrzeganego jako zbiór form osadzonych w relacji. Prace Marty pokazują jej wrażliwość na te wszystkie ważne aspekty, są również dowodem na jej rozwijające się umiejętności manualne wsparte głęboką analizą plastycznego postrzegania. Ta młoda, uzdolniona osoba stoi u progu intensywnego rozwoju. W jej pracach można dostrzec nie tylko warsztat, ale również indywidualne, charakterystyczne podejście do sztuki rysunku i malarstwa. To bardzo ciekawa prezentacja warta obejrzenia./Katarzyna Smeja-Skulimowska

Wystawę można oglądać do 23 maja w godzinach otwarcia biblioteki: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ols #1398500 | 212.160.*.* 19 maj 2014 12:13

    Gratulacje Marto i powodzenia!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz