Nad Jeziorakiem biegacz stanie do rywalizacji z żeglarzem

2014-05-07 13:28:10 (ost. akt: 2014-05-07 13:33:19)
Sport Iława 7 czerwca 2014
Nad Jeziorakiem biegacz stanie do rywalizacji z żeglarzem

Autor zdjęcia: mat. prasowe Urzędu Marszałkowskiego

7 czerwca jezioro Jeziorak będzie areną niecodziennego pojedynku. Biegacz stanie tam do rywalizacji z żeglarzem.

7 czerwca – w niecodzienny sposób – dwóch zawodników, reprezentujących różne dyscypliny sportowe, pokaże, że Jeziorak i jego okolice to doskonały teren do wszelkich aktywności wodnych i lądowych. Obaj pochodzą z Iławy. W ramach wyścigu „Jeziorak Challenge” pokonają trasę o długości 70 km.

Michał Złotowski, który specjalizuje się w biegach górskich, obiegnie Jeziorak dookoła. Trasa, którą pokona, wiedzie przez obszar Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, jednego z najatrakcyjniejszych obszarów przyrodniczych w kraju. Karol Górski, znany żeglarz, który wielokrotnie reprezentował Iławę w regatach meczowych, popłynie z południa na północ i z powrotem. Żeglować będzie jachtem regatowym klasy 730. Start i metę zaplanowano w Iławie, na południowym krańcu najdłuższego jeziora w Polsce

W czasie wyścigu powstawać będą zdjęcia do spotu promocyjnego Jezioraka. Kamery umieszczone zostaną na jachcie, na samochodzie, który będzie towarzyszyć biegaczowi, a także na dronach, które będą wykonywać ujęcia z powietrza. Położenie zawodników będzie można śledzić dzięki specjalnej aplikacji na profilu „Jeziorak Challenge” na Facebooku. Tam też, dzięki kamerom, które rejestrować będą przebieg wyścigu, odbywać się będzie relacja na żywo.

mat. prasowe Urzędu Marszałkowskiego


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. yugoton #1412295 | 88.156.*.* 7 cze 2014 09:03

    Co by tu wybrać ? Biorę piwo i wałówkę, i dzida na swoją działkę, moczyć się w basenie:)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz