RockerFeler nagrał nową płytę

2014-05-24 08:17:00 (ost. akt: 2014-05-23 20:11:05)
RockerFeler nagrał nową płytę

Autor zdjęcia: mat.zespołu

Po wielu miesiącach żmudnej pracy biskupiecki zespół RockerFeler, twórca i wykonawca hymnu Stomilu "Biało-niebieska fala" wydał płytę CD. Płyta nosi tytuł "Substancja" i zawiera własne teksty i kompozycje.

RockerFeler gra muzykę rockowo-bluesową. Zespół założyli w 2010 roku bracia Robert i Sylwek Tokarski. Ten pierwszy ukończył szkołę muzyczną w Olsztynie w klasie klarnetu, a następnie Akademią Muzyczną w Gdańsku. Współzakładał lub wspierał muzycznie zespoły Dłoń, Inside Blue, Zawijasy, Warmia Klezmer Band, Over Dewision.

Za swój największy sukces uważa utworzenie w kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Warsztaty Terapii Zajęciowej), gdzie pracował, zespołu muzyki ceramicznej (instrumenty z wypalanej gliny), który wystąpił na wielu przeglądach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Obecnie Robert Tokarski jest dyrektorem Biskupieckiego Domu Kultury i kierownikiem zespołu RockerFeler.

— Zespół tworzą profesjonalni muzycy — wyjaśnia Robert Tokarski, który gra na gitarze basowej i saksofonie sopranowym. — Dążymy do perfekcji w tym, co robimy, stąd długie prace przy nagraniu płyty. Mamy też materiał na drugą płytę, ale poczekamy.

Obok Tokarskiego w Rockerfelerze grają: Daniel "Cichy" Cichowski — gitara, Piotr Korzeniewski — wokal, Karol Skrzyński — perkusja, Jarosław "Jarcyś" Zdankiewicz (11 płyt z zespołem Harlem) — bębny. Teksty piosenek napisał Piotr Korzeniewski, muzykę Robert Tokarski i Daniel Cichowski.

wu-ka

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. niunio #1577636 | 77.253.*.* 26 lis 2014 14:27

    będą mieli co słuchać

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. RockerFeler nagrał nową płytę #1404230 | 46.205.*.* 27 maj 2014 11:26

    ich sprawa, jak nagrali, nam nic do tego..

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz