Teatr na Starym Mieście. Pielgrzymka, Ulro i Kucharz na ostro

2014-05-27 09:48:23 (ost. akt: 2014-05-27 10:00:35)
Kultura Elbląg 4 czerwca 2014 - 7 czerwca 2014
Kucharz na ostro

Kucharz na ostro

Autor zdjęcia: arch. Biblioteki Elbląskiej/Teatru Formy z Wrocławia

Podczas 11. Letnich Ogrodów Polityki będziemy mogli obejrzeć na Starym Mieście trzy spektakle teatralne. Będą to: „Pielgrzymka” i „Ulro” w wykonaniu gdańskiego Teatru Snów oraz „Kucharz na ostro” – spektakl Teatru Formy z Wrocławia.

Na spektakle wstęp wolny.

Pokażemy trzy spektakle teatralne dwóch uznanych, występujących na całym świecie i zdobywających liczne nagrody teatrów: Teatru Snów z Gdańska – najważniejszego teatru ulicznego w Polsce, założonego ponad dwie dekady temu przez Zdzisława Górskiego i Teatru Formy z Wrocławia – operującego międzynarodowym językiem gestu, który od 1996 prowadzi jego założyciel Józef Markocki.

Spektakl plenerowy pt. „Pielgrzymka” w wykonaniu gdańskiego Teatru Snów – środa 4 czerwca, godz. 17.15, ulica Stary Rynek (przed Ratuszem Staromiejskim)
Spektakl o pielgrzymowaniu przez życie, oczekiwaniu cudu, potrzebie zachwyceń – opowiadający o nas wszystkich, bo wszyscy jesteśmy pielgrzymami. Widzowie wędrują w tym spektaklu razem z artystami przez Stare Miasto. Szlak przejścia: sprzed Ratusza Staromiejskiego w kierunku Biblioteki Elbląskiej.

Spektakl plenerowy pt. „Kucharz na ostro” w wykonaniu wrocławskiego Teatru Formy – piątek 6 czerwca, godz. 19.30, dziedziniec Biblioteki Elbląskiej
„Kucharz na ostro” to czarna komedia garnizonowa, nawiązująca do tradycji komedii związanych z tematem wojskowym tj. „Pułkownik Kwiatkowski”, „Dobry wojak Szwejk”, czy „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Mnóstwo humoru i gotowana w trakcie spektaklu grochówka, którą na koniec aktorzy częstują publiczność. Jednym z elementów scenografii tego spektaklu jest zabytkowy gazik GAZ 69.

Spektakl plenerowy pt. „Ulro” w wykonaniu gdańskiego Teatru Snów – sobota 7 czerwca, godz. 22.30, ul. Stary Rynek (przed Ratuszem Staromiejskim”)

„Urlo” to opowieść o miejscu wysoce rozwiniętym, wymarzonym, w którym wszystkie potrzeby są zaspokajane i nie można być nieszczęśliwym. Ten spektakl pełen efektów świetlnych i dźwiękowych na pewno zrobi wrażenie!

Czesław Miłosz w „Ziemi Ulro” pisał „władza rozumu przekształca dla człowieka świat w piekło za życia”. Jesteśmy pogubieni i ciągle doskwiera człowiekowi poczucie bezsensu. Spektakl to unaocznienie tych słów przedstawione w dość zaskakującej formie. W takim świecie trudno żyć, tworzyć i pracować. Jednak ciągłe walki ostatecznie ze słabości czynią siłę.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB