Muzyczne Inhalowanie w Kętrzynie

2014-05-27 10:39:39 (ost. akt: 2014-05-27 10:41:38)
Muzyka Kętrzyn, Stara Kamienica, Plac Piłsudskiego 12 5 czerwca 2014
Muzyczne Inhalowanie w Kętrzynie

Promocja Kultury Troche... oraz Stowarzyszenie Up!Arte zapraszają na wyjątkowy koncert Ani Brody z zespołem. W czwartek, 5 czerwca, w restauracji Stara Kamienica w Kętrzynie odbędzie kolejny koncert z cyklu „Muzyczne Inhalacje”. W Olsztynie cykl ten cieszy się dużym powodzeniem, jednak i Kętrzyn gościł już „inhalacyjnych” artystów. Po rewelacyjnej grupie Miąższ, o której jest obecnie głośno, udane muzyczne „inhalowanie” kętrzynian zaliczyły też: Confusion Project Trio oraz zespół Bartka Krzywdy.

Tym razem w ramach „Muzycznych Inhalacji” do Kętrzyna przyjeżdża Ania Broda z zespołem. Ania jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Olsztynie. Jako muzyk współpracowała z Teatrem Węgajty oraz z Bochel Theatre w Amsterdamie. Od 1994 roku przez piętnaście lat była członkinią Kapeli Brodów. Jako wokalistka jest obdarzona niezwykłym białym głosem, natomiast jako instrumentalistka jest mistrzynią cymbałów wileńskich.

Laureatka wielu konkursów i festiwali, jest kompozytorką i autorką tekstów dla dorosłych, dla dzieci (wydawnictwo "A ja nie chcę spać") i... dla siebie. Jej koncerty budzą duszę i wrażliwość na piękno. Nie inaczej powinno być 5 czerwca.

W Kętrzynie Ani Brodzie towarzyszyć będzie trójka znanych i cenionych muzyków. Skrzypaczka Iwona Sojka, która jest absolwentką katowickiej Akademii Muzycznej, współpracuje z Kapelą Hałasów i Kapelą Brodów. Jacek Mielcarek jest genialnym klarnecistą i saksofonistą. Również absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował m.in. z Opole Big Band, Kapelą Brodów, Adamem Strugiem i Karoliną Glazer. Czwarty muzyk to Kuba Mielcarek, kontrabasista grający także z Kapelą Brodów, Adamem Strugiem, Zbigniewem Namysłowskim oraz Maciejem Obarą.

Jak deklarują organizatorzy Ania Broda na „Muzycznych Inhalacjach” na dobre otwiera rozdział tego cyklu w Kętrzynie. Od września rusza piąty sezon jednej z najlepszych imprez cyklicznych w województwie i Kętrzyn - obok Olsztyna – ma być na stałe wpisany na „inhalacyjną” mapę.

Szczegóły:
Kętrzyn, Stara Kamienica, Plac Piłsudskiego 12
5 czerwca 2014, godz. 19:30
Bilety: 10 PLN (przedsprzedaż) / 15 PLN (w dniu koncertu) / 10 PLN (antresola)
Ilość miejsc ograniczona!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB