"Ucho Miasto". Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem

2014-05-28 12:07:57 (ost. akt: 2014-05-28 12:16:12)
Muzyka Olsztyn 1 czerwca 2014 - 26 czerwca 2014
Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Na początku czerwca w Olsztynie rusza nowy projekt edukacyjny i artystyczny kierowany do młodzieży- "Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem".

Ucho Miasto to organizowane po raz pierwszy w Olsztynie interdyscyplinarne przedsięwzięcie mające na celu popularyzację zagadnień związanych z szeroko rozumianą sztuką dźwięku i obrazu tzw. Audio Art.

W ramach projektu odbędzie się w seria darmowych, różnorodnych w formie wydarzeń- warsztatów, spacerów dźwiękowych, koncertów, audio performance, pokazów filmów i prezentacji.

Chętni będą mogli wziąć udział w jednym, wybranym warsztacie lub ich serii. Zajęcia odbywające się popołudniami i w weekendy poprowadzą eksperci zaproszeni do Olsztyna z całego kraju – kompozytorzy, artyści dźwiękowi i wizualni, projektanci, wykładowcy uczelni wyższych.

Młodzież będzie się z nimi uczyć m.in. jak samodzielnie budować proste elektroniczne instrumenty, jak edytować nagrane przez siebie sample, tworzyć instalacje dźwiękowe. Powstanie słuchowisko i utwór grany na orkiestrę złożoną z tabletów i telefonów komórkowych. Jedna z grup spróbuje również stworzyć mapę dźwiękową miasta.

Projekt zakończy prezentacja podsumowująca warsztaty w formie wystawy w holu BWA - 26 czerwca o godz. 18:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, w tym koncerty jest bezpłatny. Na warsztaty trzeba wcześniej się zapisać: ucho.miasto@gmail.com, nr tel.: 89 527 94 66


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB