Przed Memoriałem Józefa Łobockiego i Benedykta Gaca

2014-06-04 11:54:11 (ost. akt: 2014-06-04 15:55:55)
Sport Iława 21 czerwca 2014 - 22 czerwca 2014
Memoriał Józefa Łobockiego w Biskupcu (2009 rok).

Memoriał Józefa Łobockiego w Biskupcu (2009 rok).

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Za nieco ponad dwa tygodnie, 21 i 22 czerwca, odbędą się w Iławie dwa ciekawe turnieje: ogólnopolski oldbojów i regionalny dzieci (rocznik 2003 i młodsze). Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji chce w ten sposób uczcić pamięć dwóch znanych postaci z piłkarskiego środowiska: Józefa Łobockiego i Benedykta Gaca.

Zeszłoroczny mecz oldbojów Stomilu Olsztyn i Jezioraka Iława w Łukcie był asumptem do kolejnej cennej inicjatywy "starszych" panów, którzy znali, mocno cenili i nadal cenią zarówno trenera Józefa Łobockiego, jak i Benedykta Gaca. Tym razem to właśnie byli zawodnicy Jezioraka wyszli z pomysłem organizacji kolejnej imprezy poświęconej pamięci olsztyńskiego trenera Łobockiego i iławskiego działacza Gaca, czyli ogólnopolskiego turnieju oldbojów oraz regionalnego turnieju drużyn dziecięcych z rocznika 2003 i młodszych.

O potrzebie takiej imprezy mówi dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji (ICSTiR), które jest głównym organizatorem memoriału. — Trenera Józefa Łobockiego i Benedykta Gaca znałem osobiście; to postacie, które zasługują na szacunek i pamięć — podkreśla Wojciech Żmudziński. — Trener Łobocki był bardziej znany w regionie, z Gacem z kolei wiążą się największe sukcesy Jezioraka. To on budował też podstawy futbolu w Olimpii Grudziądz. Robimy na ten turniej wielki baner z podobiznami obu panów, po to żeby te sylwetki wryły się w pamięć kibiców młodszego pokolenia — kończy dyrektor Żmudziński.

W turnieju dzieci zagrają ekipy z Warmii i Mazur, m.in. Jeziorak Iława, Olimpia Elbląg, Don Bosco Ostróda, Motor Lubawa, Naki Olsztyn i UKS Nidzica. Z kolei o rywalizacji oldbojów prawie wszystko wie już Marek Witkowski, były piłkarz Jezioraka, kierownik obiektów ICSTiR. — Już dziś mogę powiedzieć, że to będzie wielka piłkarska impreza — mówi Witkowski. — Robimy turniej dla ośmiu zespołów, przy czym słowo oldboj jest tu lekko umowne, bo mogą grać piłkarze, którzy skończyli 35 lat. Mamy już potwierdzenia od siedmiu ekip, w tym Jezioraka, Stomilu, Arki Gdynia, Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa, Korony Kielce i Olimpiii Grudziądz, a ostatnie miejsce zajmie Wisła Płock lub Gwarek Zabrze. Nad Jeziorak zawitają takie postacie, jak Tomek Frankowski, Mariusz Piekarski, Jacek Chańko czy bracia Dariusz i Jacek Bayerowie, będą znani gracze z Warszawy, w tym Marcin Mięciel. Mocną ekipę wystawia Jeziorak z Remkiem Sobocińskim, Arkiem Klimkiem, Tomkiem Radzińskim, Jarkiem Płoskim, Zenkiem Zientarskim, Sławkiem Przytułą czy braćmi Piotrem i Pawłem Pasikiem — dodaje Marek Witkowski. Jeśli chodzi o ekipę oldbojów Stomilu, to — póki co — wszystko jest w fazie fazie twórczej. Trwają starania, aby była to silna drużyna ze znanymi piłkarzami sprzed lat, takimi jak choćby Adam Zejer, Sylwester Czereszewski czy Białorusin Andriej Siniczyn.

Turniej oldbojów zacznie się w sobotę (21.06) o g. 12 i będzie się toczył w dwóch grupach systemem każdy z każdym (mecze 2x25 min), w niedzielę natomiast odbędą się spotkania fazy play-off. Przy czym organizatorzy zadbali o atrakcyjność turnieju, bo nawet czwarte miejsce w grupie nie eliminuje z walki o zwycięstwo — ćwierćfinał będzie ułożony z klucza, w którym pierwszy zespół z grupy A zmierzy się z czwartą ekipą grupy B itd. Grania będzie więc bardzo dużo, a emocji jeszcze więcej.

zib


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB