Ponad 600 pływaków powalczy o medale w Aquasferze

2014-06-04 17:04:39 (ost. akt: 2014-06-04 16:07:34)
Sport 5 czerwca 2014 - 8 czerwca 2014
Ponad 600 pływaków powalczy o medale w Aquasferze

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Ponad 600 zawodników będzie rywalizowało od czwartku do niedzieli w olsztyńskiej Aquasferze o medale głównych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców. Wśród nich znajdą się też pływacy z siedmiu klubów Warmii i Mazur. Pierwszego dnia mistrzostw, a więc już jutro ok. godz. 16.30, swoją bogatą karierę oficjalnie zakończy Otylia Jędrzejczak.

Przez cztery dni kibice będą oglądać w Aquasferze (wstęp wolny!) całą krajową czołówkę z Pawłem Korzeniowskim, Konradem Czerniakiem, Radosławem Kawęckim czy Mateuszem Sawrymowiczem na czele, ale dopingować będą też „swoich”, czyli m.in. zawodników olsztyńskich AZS UWM i Kormorana.

— Przygotowania wyglądały bardzo dobrze, lepiej niż przed rokiem, więc będziemy walczyć i takie mam oczekiwania. Zawodnicy są w formie i na miejscu, bo przyjechali ci, którzy studiują w Stanach Zjednoczonych i ci, którzy przez ostatni rok trenowali we Francji — podkreśla Jacek Puciło, trener AZS UWM.

— To mistrzostwa Polski seniorów, a u nas jest większość juniorów młodszych, więc liczę przede wszystkim na rekordy życiowe. Ale też po cichu na finał Karola Zbutowicza na 400 metrów stylem zmiennym. Dla 16-latka to byłby duży sukces — mówi z kolei Tomasz Grabysa, szkoleniowiec Kormorana. — Naszymi głównymi zawodami będą juniorskie mistrzostwa Polski w połowie lipca, dlatego mistrzostwa seniorów traktujemy jako główny sprawdzian przed tą juniorską imprezą — dodaje.

W Aquasferze zostanie rozegranych 40 konkurencji, w których wystartuje ponad 600 zawodników. Warmię i Mazury będą reprezentować — obok wspomnianych już AZS UWM i Kormorana — także Płetwal Szczytno, Roś Pisz, Medyk Giżycko, Jedynka Elbląg oraz MOS Ełk. Mistrzostwa rozpoczną się w czwartek — ceremonia otwarcia jest zaplanowana na g. 16.30 i wtedy też nastąpi oficjalne pożegnanie Otylii Jędrzejczak, najlepszej polskiej pływaczki w historii, mistrzyni olimpijskiej i świata, rekordzistki świata, która w wieku 31 lat postanowiła zakończyć piękną karierę. Jeśli jakimś cudem kogoś w Aquasferze jutro jednak zabraknie, to spieszymy poinformować, że jeszcze w tym miesiącu Otylia pojawi się w naszym regionie jeszcze raz — 29 czerwca będzie gościem specjalnym „Biegu z gwiazdą” w Bartoszycach.

kwk


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zev #1410441 | 46.113.*.* 4 cze 2014 22:10

    Podajcie w jakich godzinach bedą rozgrywane wyścigi w poszczegolnych dniach. Chyba, że nikomu nie zalezy by dopisała frekwencja na trybunach.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz