Olsztyn. Aktywnie! Można się powspinać i poznać gwarę warmińską

2014-06-06 07:15:05 (ost. akt: 2014-06-05 13:52:06)
W plenerze Olsztyn 6 czerwca 2014 - 8 czerwca 2014
Olsztyn. Aktywnie! Można się powspinać i poznać gwarę warmińską

Organizatorzy tegorocznej akcji "Olsztyn. Aktywnie!" na najbliższy weekend zaplanowali szesnaście wydarzeń. Wśród dyscyplin są m.in. pływanie, spacer z przewodnikiem, wspinaczka po ściance, nordic walking i marszobiegi.

W piątek w III LO odbędzie się trening bokserski. W sobotę na chętnych czeka sześć wydarzeń. W Centrum Intensywnej Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych odbędzie się spotkanie, pod hasłem „Odnowa Aktywnie”. Fitness club Sylwetka zaprasza na trening indoor cycling, czyli grupowe zajęcia na rowerze tomahawk.

W sobotę trenerzy pływania zapraszają do Olecka na finał akcji „Warmia i Mazury Pływają”, którego częścią jest projekt „Olsztyn Pływa”. Na linie będzie można poszaleć w dwóch miejscach: w Leśnym Parku Linowym i Parku Linowym Hardcore. Na pl. Jan Pawła II spotkają się miłośnicy spacerów z przewodnikiem.

W niedzielę czeka dziewięć wydarzeń. W parku Jakubowo odbędą się treningi tai chi i pilates. W Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych będzie okazja wziąć udział w zajęciach na sztucznej ściance wspinaczkowej. Przed CEiIK spotkają się miłośnicy marszobiegów. Spotkania polecane są każdemu, kto pod okiem profesjonalnych instruktorów chce przełamać w sobie lenia i strach przed bieganiem, a przy okazji poprawić kondycję i zrzucić zbędne kilogramy.

Nordic walking
odbędzie się przed kościołem w Gutkowie, a podczas zajęć uczestnicy uczyć się będą gwary warmińskiej.

Dobra zabawa szykuje się także w Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo w Butrynach. Zapraszamy także na plenerowy trening „Mama aktywnie!”, dedykowany wszystkim mamom powracającym do formy po narodzinach dziecka. Zajęcia odbędą się na moście nad Jeziorem Długim. W Mazury Golf&Country Club w Naterkach instruktorzy poprowadzą trening golfa, z kolei trening jazdy konnej odbędzie w stadninie w Redykajnach.

mp

Więcej informacji na stronie www.aktywnie.olsztyn.eu.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PN #1412259 | 5.60.*.* 7 cze 2014 08:05

    No to miło, że można poznać gwarę warmińską.... Tylko nikt nie raczył napisać kiedy i gdzie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)