"Pogoń za Kopernikiem", czyli nowy sposób na zwiedzanie Olsztyna

2014-06-05 20:49:28 (ost. akt: 2014-06-11 12:36:52)
W plenerze 6 czerwca 2014 - 27 czerwca 2014
Pogoń za Kopernikiem, czyli nowy sposób na zwiedzanie Olsztyna

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Od piątku 6 czerwca rusza gra miejska "Pogoń za Kopernikiem". Jest to alternatywny sposób na poznawanie ciekawych zakątków i faktów z historii stolicy regionu przygotowany przez samorząd województwa, Muzeum Warmii i Mazur, Warmińsko–Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną oraz Miejską Informację Turystyczną w Olsztynie.

Biorąc udział w grze miejskiej, poznajemy dane miejsce poprzez rozwiązywanie zagadek, zgłębianie tajemnic i pokonywanie nieoznakowanych szlaków. Olsztyńska wersja wiąże się z postacią Mikołaja Kopernika i kierowana jest do całych rodzin. Stopień trudności zadań został dopasowany do dzieci z II i III klasy szkoły podstawowej.

Jak to działa? Żeby wziąć udział w grze, należy zgłosić się do jednego z dwóch punktów informacji turystycznej – przy Wysokiej Bramie (ul. Staromiejska 1) lub przy Ratuszu (Plac Jana Pawła II 1) i odebrać kartę gry wraz z instrukcją, kartę odpowiedzi i kupon upoważniający do darmowego wstępu do Muzeum Warmii i Mazur.

Uczestnicy rozwiązując poszczególne zadania odgadują hasło, które należy podać w kasie muzeum wraz z kuponem. W zamku ukryte są odpowiedzi na dwa ostatnie pytania. Grupa, która wypełni całą kartę odpowiedzi i zgłosi się do punktu informacji turystycznej, otrzyma nagrodę!

Grać można od 6 do 27 czerwca od wtorku do niedzieli, czyli w dni otwarcia Muzeum Warmii i Mazur.

źródło: informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB