Życie średniowiecznych Prusów

2014-06-06 08:15:49 (ost. akt: 2014-06-06 08:20:35)
Kultura Kętrzyn 6 czerwca 2014 - 30 czerwca 2014
Fragment zaproszenia na wystawę

Fragment zaproszenia na wystawę

Autor zdjęcia: Archiwum Muzeum w KętrzynieWernisaż wystawy "Prusowie. Życie i kultura mieszkańców średniowiecznej Pomezanii w XII- XV wieku" odbędzie się w piątek, 6 czerwca o godzinie 18. w muzeum w Kętrzynie.Na wystawie prezentowane są zabytki obrazujące wybrane aspekty działalności ludzkiej: przedmioty codziennego użytku, rybołówstwa, szkutnictwa, handlu, budownictwa, kowalstwa i ślusarstwa, zdobnictwa, elementów związanych z hodowlą koni i uzbrojenia.


Nazwa "Pomezania" pojawia się w źródła po raz pierwszy w 1231 roku. Jest pochodzenia pruskiego, ale odnosi się do obszaru noszącego ślady wczesnośredniowieczego osadnictwa słowiańskiego na pograniczu pomorsko-pruskim.
S.K.

PS Giżycko nie ma muzeum, zatem warto interesować się takimi placówkami w sąsiednich miejscowościach. Wystawa o Prusach może być dobrym pretekstem do wycieczki w sobotę lub niedzielę do sąsiedniej miejscowości.
S.K.
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB