Trochę klasycznego bluesa na początek wakacji

2014-06-09 13:52:20 (ost. akt: 2014-06-09 14:03:22)
Muzyka Mrągowo, Plac Unii Europejskiej 28 czerwca 2014
fragment okładki do płyty „Dr Blues – Triubte To Ol'Skool Masters”

fragment okładki do płyty „Dr Blues – Triubte To Ol'Skool Masters”

W ramach Letnich Koncertów na Deptaku w Mrągowie zaprezentuje się poznańska kapela Soul ReVision wraz ze znakomitym perkusistą i gitarzystą Nikim Buzzem. Zagrają popularne utwory bluesowe i soulowe.

Występ odbędzie się 28 czerwca (sobota) o godz. 20:00 w amfiteatrze przy Placu Unii Europejskiej. Koncert dofinansowano ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, a także przez ogólnopolską kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Widowni zaprezentowane zostaną utwory z najnowszej płyty pt. „Dr Blues – Triubte To Ol'Skool Masters”. Krążek docenili czytelnicy kwartalnika „Twój Blues” przyznając mu status najlepszej płyty bluesowej minionego roku.

Wspomniany Dr Blues to lider grupy Soul Revision - Krzysztof Rybarczyk. Od 2011 r. poznaniacy grają standardy czarnej muzyki bluesowej lat 60., wśród których dominują znane i taneczne utwory. Niki Buzz to amerykański gitarzysta i perkusista z bogatym resume. Współpracował w swej muzycznej karierze z Jamesem Brownem, Ikiem i Tiną Turner, Parliament-Funkadelic, Ramones, Patti Smith, Talking Heads, The Shirts, Mink Daville, Curtisem Knightem. Miał epizod z własnym zespołem Vendetta. Pod koniec lat 80. był sesyjnym gitarzystą i programistą rytmów w prestiżowym Planet Studios w Nowym Jorku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB