Zrób sobie własny instrument elektroniczny

2014-06-09 14:45:54 (ost. akt: 2014-06-09 15:09:23)
Inne Olsztyn, BWA Galeria Sztuki, al. Piłsudskiego 38 10 czerwca 2014 - 11 czerwca 2014
Zrób sobie własny instrument elektroniczny

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Jak? Podpowie specjalista, Maciej Wojnicki. We wtorek (10 czerwca) w olsztyńskiej galerii BWA rozpocznie się kolejny dwudniowy warsztat z cyklu „Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem”. Tym razem zatytułowany „Konstruowanie Elektronicznych Instrumentów”.

W trakcie prowadzonego przez Macieja Wojnickiego warsztatu uczestnicy w ekspresowy i przystępny sposób zostaną wprowadzeni w świat konstruowania własnych elektronicznych instrumentów. Nauczymy się jak w pięć minut skonstruować wzmacniacz na baterie, jak za trzy złote zrobić mikrofon pojemnościowy, a za dwa złote mikrofon kontaktowy, którym nagłośnimy prawie wszystko. Dowiemy się, jak z chińskiej zabawki zrobić broń masowego rzężenia, jak działa sprężynowy pogłos, do czego służą oporniki, kondensatory i układy scalone, z których w moment zbudujemy własny syntezator.


Warsztat podzielony jest na dwie części:
* wtorek (10 czerwca), godz. 16:00-19:00
* środa (11 czerwca), godz. 16:00-19:00.
BWA Galeria Sztuki, al. Piłsudskiego 38, Olsztyn


Wszystko, co zrobimy podczas warsztatu, będzie można zabrać ze sobą do domu! W środę o godz. 19:00 w holu BWA odbędzie się prezentacja powarsztatowa otwarta dla publiczności.

Organizatorzy zapewniają materiały, choć mile widziane jest przyniesienie także własnych narzędzi (np. lutownicy). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Są wymagane zapisy: ucho.miasto@gmail.com
Maciej Wojnicki — projektant, konstruktor, programista audio/video, skrzypek, kompozytor. Realizuje interaktywne instalacje i aplikacje w oparciu o wolne oprogramowanie i narzędzia open hardware. Pracuje na pograniczu sztuki, dizajnu, technologii i nurtów DIY (Zrób To Sam). Specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych instalacji multimedialnych. Prowadzi warsztaty z zakresu kreatywnego wykorzystania umiejętności programowania i elektroniki.

Jest inicjatorem i jednym ze współzałożycieli Fab Labu Trójmiasto — pierwszej w Polsce otwartej pracowni szybkiego prototypowania i cyfrowej fabrykacji, zrzeszonej w międzynarodowej sieci podobnych instytucji. Jako Mananasoko tworzy muzykę opartą na improwizacji i instrumentach własnej konstrukcji.Kolejne warsztaty poprowadzą już w nadchodzacy weekend Hubert Wińczyk i Dobromiła Jaskot.

Warsztat realizowany jest w ramach trwającego przez cały czerwiec projektu "Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB