Orkiestra na tablety i smartfony. Weź udział w warsztatach!

2014-06-16 09:48:50 (ost. akt: 2014-06-16 10:41:57)
Muzyka Olsztyn, BWA Galeria Sztuki, al. Piłsudskiego 38 17 czerwca 2014
Orkiestra na tablety i smartfony. Weź udział w warsztatach!

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

We wtorek (17 czerwca) kolejne spotkanie z audio artem w olsztyńskiej galerii BWA. Tym razem warsztat dla młodzieży zatytułowany jest „Dźwiękowa Orkiestra Tabletowa DOT”.

— Podczas warsztatu nauczymy się, jak w kreatywny sposób korzystać z tabletów do tworzenia nowych dźwięków i brzmień. Wraz z uczestnikami zbudujemy elektroniczną, tabletowo-smartfonową orkiestrę oraz wspólnie nagramy utwór dźwiękowy — mówi Joanna Tekla Woźniak z BWA Galerii Sztuki w Olsztynie. Warsztaty poprowadzą Maciej Olewniczak i Wiktor Piskorz.

Maciej Olewniczak — muzyk improwizator poruszający się w dziedzinie szeroko pojętej muzyki elektronicznej, ambient i sztuki dźwiękowej, producent muzyczny, realizator dźwięku. Współzałożyciel grupy artystycznej SL. Instruktor i kurator warsztatów dźwiękowych m.in. podczas SoundLab przy Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu czy Baltic Sounds Good, organizowanych w ramach flagowego projektu UE — ARTLINE. Organizator i kurator międzynarodowego festiwalu sztuki dźwiękowej Wydźwięki/Resonances.

Wiktor Piskorz — muzyk, perkusista, improwizator, fotograf, realizator dźwięku, współzałożyciel grupy artystycznej SL oraz grupy Mentalne Narzędzia. Opiekun i prowadzący warsztaty edukacyjne w zakresie sztuki dźwięku, fotografii i animacji w Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu. Prowadzi warsztaty i wydarzenia w zakresie sztuki dźwięku organizowane przez CS Galeria EL.

Organizatorzy zapewniają podstawowy sprzęt, ale mile widziane będzie przyniesienie własnych tabletów i smartfonów.

Warsztaty „Dźwiękowa Orkiestra Tabletowa DOT”
wtorek (17 czerwca), godz. 11:00 (I grupa); godz. 14:00 (II grupa)
Hol BWA Galerii Sztuki w Olsztynie, al. Piłsudskiego 38

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Są wymagane zapisy: ucho.miasto@gmail.com

>>> "Ucho Miasto" - PROGRAM

Warsztat realizowany jest w ramach trwającego przez cały czerwiec projektu "Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.

Materiały organizatora

Maciej Olewniczak


Wiktor Piskorz


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB