Gospel w olsztyńskim amfiteatrze

2014-06-19 11:35:20 (ost. akt: 2014-06-19 12:32:54)
Muzyka 22 czerwca 2014
Gospel w olsztyńskim amfiteatrze

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

22 czerwca olsztyński amfiteatr wypełni muzyka gospel. Wszystko za sprawą koncertu grupy "Trzecia Godzina Dnia", który odbędzie się podczas Finału Olsztyńskich Warsztatów Gospel".

W ramach Finału Olsztyńskich Warsztatów Gospel, w olsztyńskim amfiteatrze im. Czesława Niemena, odbędzie się koncert grupy "Trzecia Godzina Dnia" - jednego z najbardziej znanych i najstarszych, działających zespołów w Polsce, wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

Grupa powstała w 1982 roku i od tamtej pory, ma na swoim koncie m.in. 9 albumów, po 3 koncerty w telewizji i radiu. Podczas udziału w licznych festiwalach i produkcjach płyt "TGD" współpracowała z Mietkiem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i De Mono.

Twórczość "Trzeciej Godziny Dnia", zaliczana jest do nurtu pop-gospel, przy czym nie jest odzwierciedleniem muzyki afroamerykańskiej. W skład grupy wchodzą: dwudziestoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar "TGD" opiera się na kompozycjach dyrygenta Piotra Nazaruka.

Bilety w cenie 10 zł można kupić w Informacji Kulturalnej MOK, Galerii Rynek, Miejskiej Informacji Turystycznej, Informacji Turystycznej oraz salonach Empik i Media Markt.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Real #1423794 | 79.185.*.* 23 cze 2014 18:29

    Byłam, widziałam, tylko że to nie było spotkanie muzyczno-artystyczne a bardziej ewangelizacyjne. Nagłośnienie kiepskie, słyszalność do niczego (tzn. głośno i niewyraźnie), muzyki niewiele... Głównie modlitwy i ewangelizacja. Jak ktoś myślał, że posłucha fajnej, wielogłosowej muzyki gospel- to się rozczarował:(

    ! - + odpowiedz na ten komentarz