Olsztyn znowu aktywny

2014-06-20 09:38:14 (ost. akt: 2014-06-20 18:05:17)
Sport Olsztyn 20 czerwca 2014 - 22 czerwca 2014
Olsztyn znowu aktywny

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Dla tych, którzy w weekend zostają w stolicy Warmii i Mazur, organizatorzy akcji "Olsztyn. Aktywnie!" zaplanowali jedenaście atrakcji. Będzie spacer z przewodnikiem, spływ kajakowy oraz nowość — triathlon.

W piątek i sobotę w Centrum Intensywnej Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych odbędzie się spotkanie, pod hasłem „Odnowa Aktywnie”. To cykl porad m.in. dla uprawiających sport oraz w zakresie wad postawy u dzieci. W sobotę odbędą się jeszcze trzy wydarzenia.

Na skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego i Kanta spotkają się amatorzy spacerów z przewodnikiem. Temat wycieczki: Olsztyn miastem pięknej przyrody — ścieżka przyrodnicza Zazdrość. Przy moście nad Jeziorem Długim po raz pierwszy w tym sezonie odbędzie się triathlon, czyli połączenie pływania (200 m), kolarstwa (5 km) i biegu (2 km). Uwaga, na zajęcia pod okiem ratownika WOPR należy przyjść z własnym sprzętem (rower, kask, kąpielówki, strój lub pianka, okulary do pływania, czepek, buty do biegania, strój sportowy). Z kolei w Fitness Club Sylwetka spotkają się uczestnicy treningu biegowego. W programie m.in. rozgrzewka oraz bieg ciągły w lesie (od 15 do 30 minut).

Sześć wydarzeń czekać będzie w niedzielę. Do parku Jakubowo zapraszamy na zajęcia tai chi oraz pilates. Na parkingu dla autobusów przy ul. Nowowiejskiego zameldują się kajakarze. Trasa spływu: Kłódka-Dobre Miasto (14,5 km). Nordic walking, czyli spacer z kijkami, wystartuje sprzed przystanku MPK „Zespół Szkół Ekonomicznych” przy ul. Bałtyckiej. Trasa marszu: jezioro Podkówka-ul. Bałtycka (10 km). Spotkaniom towarzyszy nauka gwary warmińskiej. Uwaga, trzeba mieć ze sobą własne kijki.

Na most na Jeziorze Długim na zajęcia z cyklu „Mama aktywnie!” zapraszamy wszystkie mamy, które powracają do formy po narodzinach dziecka. W programie m.in. fitness przy muzyce, zajęcia wzmacniające i rozciągające. W Mazury Golf&Country Club w Naterkach instruktorzy poprowadzą trening golfa. Do zajęć należy się wygodnie ubrać, a panie powinny zostawić w domu buty na obcasie.

Więcej informacji na stronie www.aktywnie.olsztyn.eu.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB