Cantata w wielu muzycznych obliczach

2014-06-20 11:23:21 (ost. akt: 2014-06-20 11:33:57)
Muzyka Elbląg, Centrum Sztuki Galeria El, ul. Kuśnierska 6 25 czerwca 2014
Cantata w wielu muzycznych obliczach

Autor zdjęcia: archiwum Cantaty

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki serdecznie zaprasza elblążan na koncert Chóru Cantata już w najbliższą środę (25.06) o godz. 19 w Galerii El.

Tego wieczora chór pod kierownictwem Marty Drózdy-Kulkowskiej, objęty patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, wykona utwory w ciekawych aranżacjach prezentujących różnorodne oblicza muzyki chóralnej, od klasyki gatunku muzyki sakralnej, przez twórczość ludową oraz największe przeboje popularnej muzyki rozrywkowej i filmowej aż po styl New Age.

W repertuarze m. in.: chorał gregoriański i najpiękniejsze utwory sakralne (Miserere Mei Deus, G. Allegri, Parce Domine F. Nowowiejski), żartobliwe pieśni ludowe (Szła dzieweczka do laseczka, Wesele sieradzkie) oraz utwory rozrywkowe (Who wants to live forever z rep. Queen, Mamma Mia z rep. Abba, Time of life, Mission Impossible, popisowe Ameno z projektu Era) w aranżacjach specjalnie napisanych na tą okazję przez Jacka Sykulskiego, poznańskiego uznanego kompozytora i dyrygenta wytyczającego nowe kierunki w polskiej i światowej chóralistyce.

Wstęp wolny. Wejściówki na koncert dostępne są jeszcze w Centrum Sztuki Galeria El.
Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Cantata

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB