Już w sobotę festiwal Elbląg Rocks EuropaMuzyka Elbląg 28 czerwca 2014
Już w sobotę festiwal Elbląg Rocks EuropaAutor zdjęcia: arch. organizatorów

Przed nami kolejna edycja festiwalu Elbląg Rocks Europa. Impreza odbędzie się w sobotę, na dziedzińcu Galerii El. Rozpocznie ją o godz. 16 bitwa kapel. Gwiazdą wieczoru będą zespoły Kabanos i Enclose.Jako pierwszy w bitwie kapel wystąpi zespół Last Vain. To gdański zespół progresywno metalowy. Powstał w 2012 roku, łącząc grupę "Eternals" z wcześniej powstałym projektem "Last Vein". Kolejny zespół jaki obejrzymy na scenie to Bregma. Zastąpią oni wytypowany wcześniej Stage66, który niestety nie może zagrać na festiwalu. Grupa wykonuje muzykę rockową z elementami muzyki metalowej i alternatywnej. Członkowie zespołu są świetnymi instrumentalistami. Kolejną grupą, która wystąpi w bitwie kapel będzie Helless. Ich muzyka leży na granicy rocka i metalu i osadzona jest w ciężkich gitarowych riffach. Następny kapela to King Size. Muzykom z Rybnika udało się połączyć rapowe teksty i styl z ciężkim, rockowym brzmieniem muzycznym.

Stonnard, który zagra jako następny to trio, dla którego czas się zatrzymał w latach osiemdziesiątych. W każdym ich utworze widać nawiązania do klasycznego, melodyjnego rocka. Kolejnym nawiązaniem do tego stylu jest śpiewający basista.

Przedostatni zespół stający w szranki w bitwie kapel to Far Enough. Trudno jednoznacznie sklasyfikować muzykę, którą grają. Usłyszymy zarówno ciężkie i szybkie riffy uzupełnione growlem, jak i melodyjne wstawki o zupełnie innej tonacji.

Jako ostatni w bitwie kapel wystąpi zespół Messter, który wygrał eliminacje lokalne. Grupa powstała w 2011 roku. Początkowo zespół szukał własnego stylu. Muzycy skupili się więc na coverach, sięgając po kawałki klasyków, takich jak Mettalica czy Deep Purple. Ta inspiracja sprawiła, że grupa zapragnęła tworzyć własne utwory. Obecnie próbuje swoich sił w thrash metalu.Po bitwie kapel na scenę wyjdą gwiazdy wieczoru. Pierwszą z nich jest meksykańsko-polski zespół Enclose. Głośno o nich ostatnio za sprawą wokalisty Juana Carlosa Cano, który zwyciężył w ostatniej edycji programu telewizyjnego The Voice of Poland. W muzyce Enclose słychać wpływy sceny kalifornijskiej, grunge, a także amerykańskiego hard rocka spod znaku Skid Row, Aerosmith, czy Bon Jovi. Około godz. 21 zagra grupa Kabanos. Ich muzyka to fuzja rocka i punku.Bilety na festiwal Elbląg Rocks Europa kosztują w przedsprzedaży 15 zł i można je kupić w klubie Mjazzga, który mieści się przy ulicy Kowalskiej. W dniu koncertu za bilet zapłacimy 20 zł.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB