III Rajd Pływacki dookoła Małego Jezioraka

2014-06-26 12:55:16 (ost. akt: 2014-06-26 10:57:25)
Sport Iława 28 czerwca 2014
Rajd Pływacki odbędzie się tradycyjnie w wodach Małego Jezioraka

Rajd Pływacki odbędzie się tradycyjnie w wodach Małego Jezioraka

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W najbliższą sobotę 28. czerwca o godz. 12.00 w Iławie na jeziorze Jeziorak Mały, w okolicach bulwaru Jana Pawła II, ulicy Mickiewicza i Amfiteatru, odbędą się długodystansowe zawody pływackie pod nazwą "III Rajd Pływacki dookoła Małego Jezioraka".

Zawodnicy wystartują na trzech dystansach: 750 metrów, 1500 metrów i 3000 metrów. Jest to już trzecia edycja widowiskowej imprezy pływackiej rozgrywanej w naszym mieście. Uczestnikiem zawodów może być osoba, która jest w stanie przepłynąć wybrany dystans.

Celem zawodów jest popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez aktywne uczestnictwo w sporcie pływackim. Zawody skierowane są przede wszystkim do amatorów pływania. — Na tę chwilę mamy zgłoszonych ponad 60 zawodników z Olsztyna, Elbląga, Grudziądza, Susza. Oczekujemy około 80-100 uczestników — informują organizatorzy.

Zawody są uwieńczeniem całorocznego szkolenia pływackiego prowadzonego przez Stowarzyszenie Szkoła Pływania ORKA, skupiającego około 600 uczestników (dzieci, młodzieży i dorosłych). Rajd Pływacki współorganizują SSP ORKA, ICSTiR, ICK, PORT 110, Firma MARTES. Szczegółowe informacje imprezy zamieszczone są na stronie internetowej Stowarzyszenia Szkoła Pływania ORKA www.basen-orka.cba.pl.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB