Ekstremalny rajd przeprawowy

2014-06-26 13:26:40 (ost. akt: 2014-06-26 13:28:18)
InneW plenerze Rasząg 27 czerwca 2014 - 29 czerwca 2014
Ekstremalny rajd przeprawowy

Autor zdjęcia: mat. organizatora/fot. Seweryn Panek

Pomiędzy warmińskimi jeziorami leży niewielka miejscowość Rasząg. Tam właśnie odbędzie się druga edycja Poland Trophy Dragon Winch Extreme – ekstremalnego rajdu przeprawowego.

Pierwsza edycja tegorocznego Poland Trophy Dragon Winch Extreme odbyła się w Bobolicach. Tamtejsze trasy w off-roadowym środowisku owiane są legendą. Jednak organizatorzy rajdu zapewniają, że druga edycja nie będzie w niczym ustępować inauguracji sezonu.

Na terenach wokół Rasząga, na zawodników będą czekać równie interesujące odcinki specjalne. Będą przejazdy przez bagna i podmokłe łąki, przeprawy torfowe. W wodzie kryją się zwalone drzewa i pniaki. Morenowy krajobraz dostarczy też technicznych elementów – stromych podjazdów, zjazdów czy trawersów.

Rajd będzie mieć znaną z poprzednich edycji formułę. Krótki i szybki Prolog ustali kolejność startu do Etapu Noc. Po uroczystej ceremonii startu z rynku w Biskupcu, zawodnicy wyruszą na nocne oesy. Później chwila przerwy i kolejny, dzienny etap. Rajd zakończy się w sobotę, rozdaniem nagród i uroczystym bankietem.

Rywalizacja w PTDWE toczy się w trzech klasach. W No Limit startują najbardziej zaawansowane technicznie pojazdy – tylko w zarysie przypominające samochodu. W No Limit dozwolone są wyciągarki mechaniczne, co odróżnia tą klasę od Advance, w której można korzystać tylko z wyciągarek elektrycznych.

Bardziej restrykcyjne przepisy obowiązują w klasie Challenge, która przeznaczona jest dla seryjnych samochodów i mniej doświadczonych zawodników. Przed drugą edycją uległy zmianie przepisy dotyczące tej klasy – zezwolono na większą ilość przeróbek (m.in. zawieszenia i układu chłodzenia), ale nadwozie musi pozostać seryjne. Dozwolona jest jedynie przeróbka do formy pick-up.

Rajd rozpocznie się w piątek, 27 czerwca. W bazie rajdu, w Wilimach nad jeziorem Dadaj, zawodnicy będą się rejestrować, a ich pojazdy przejdą badanie techniczne. Później rozpoczną się zawody.

mat. prasowe


Tagi: rajd

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #1426867 | 89.228.*.* 27 cze 2014 19:50

    puknij się włep Ci kierowcy są bardzo doświadczeni a że lubią sobie w błocie pojeżdzić to kto im broni lepiej siedzieć przed kopęm i użalać sie nad wszystkim pozytywnw myślenie

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Rafał #1426714 | 89.228.*.* 27 cze 2014 15:30

    Zgłaszam sprawę do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Ten kto na to pozwolił powinien ponieść odpowiedzialność prawną!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)