"Olsztyn. Aktywnie!". Intensywne i aktywne dni w mieście

2014-07-11 09:52:53 (ost. akt: 2014-07-12 14:55:37)
W plenerze Olsztyn 12 lipca 2014 - 13 lipca 2014
Olsztyn. Aktywnie!. Intensywne i aktywne dni w mieście

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Na sobotę i niedzielę organizatorzy akcji "Olsztyn. Aktywnie!" przygotowali mieszkańcom i turystom aż 15 dyscyplin sportowych.

W sobotę odbędzie się sześć wydarzeń. Na placu przed ratuszem zameldują się amatorzy rowerów stacjonarnych, czyli tzw. spinningu. W Fitness Club Sylwetka odbędzie się maraton siłowy. W programie m.in. podnoszenie ciężarów oraz podciąganie na drążku, a dla najwytrwalszych nagrody.

Tematem sobotniego spaceru z przewodnikiem będzie szlak konny hrabiny Marion Doenhoff, dziedziczki spuścizny rodu Lehndorffów, która po II wojnie światowej była dziennikarką. Na plaży przy hotelu Kur przy ul. Bałtyckiej odbędą się kolejne zajęcia z windsurfingu, a w Leśnym Parku Linowym czekać będą 102 przeszkody o łącznej długości 785 metrów.

W Lejdis Studio Olsztyn odbędzie się Pole Dance, czyli połączenie fitness, akrobatyki i zmysłowego, kobiecego tańca.

Na niedzielne przed i popołudnie zaplanowano dziewięć wydarzeń. W parku Jakubowo odbędą się zajęcia tai chi, na Stadionie Leśnym joga, a przed CEiIK marszobiegi.

Kajakarze przepłyną ponad 14 km przez jezioro i rzeką Wadąg (poziom trudności: średni). Na most na Jeziorze Długim na zajęcia z cyklu „Mama aktywnie!” zapraszamy wszystkie mamy, które powracają do formy po narodzinach dziecka. W programie m.in. fitness przy muzyce, zajęcia wzmacniające i rozciągające.

Na ekstremalne przeżycia mogą liczyć miłośnicy kolarstwa grawitacyjnego, którzy zostaną podzieleni na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną. W Mazury Golf&Country Club w Naterkach instruktorzy poprowadzą trening golfa, trening jazdy konnej odbędzie w stadninie w Redykajnach, natomiast w Fitness Club Athletic odbędą się zajęcia dla osób, chcących poprawić sylwetkę poprzez ćwiczenia na siłowni. Szczegółowy terminarz na stronie www.aktywnie.olsztyn.eu.

mp

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mamy dusze co sie rusza. #1436129 | 81.190.*.* 11 lip 2014 11:59

    Dusza jest w Elku, a cialo na robotach * in Europe*. Dlatego co rok, to mamy wieksza dusze i wieksze dlugi.Niedlugo sie zacznie z wyborami, to Elk okrzykna Metropolia Wyborcza, i zaczna ludziska stolkowe zjezdzac ze stolicy warmii i mazur i wciskac kit wyborczy w ta biedna Dusze. W dodatku ta dusza zdala mature tylko na polowe, a wiec juz jest to *** Poldusza***.Itd, itp kazdy pisze co chce. Pozdro. i See You -do nastepnych fajerwerkow. Pa.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz