Koncert “Trzy razy Napiórkowski”

2014-07-15 11:51:29 (ost. akt: 2014-07-15 11:57:11)
Muzyka Pranie 19 lipca 2014
Koncert “Trzy razy Napiórkowski”

Autor zdjęcia: mat. prasowe

To będzie premierowe wykonanie programu trzech artystów, których łączy to samo nazwisko. Każdy z nich osobno prezentował swoją twórczość w Praniu. Tym razem po raz pierwszy wystąpią wspólnie. Jacek Napiórkowski, Krzysztof Napiórkowski i Marek Napiórkowski.

Jacek Napiórkowski — poeta, prozaik i tłumacz, redaktor naczelny kwartalnika literackiego Nowa Okolica Poetów. Absolwent The City University of New York i University of Hull, najlepszy bankier wśród poetów i najlepszy poeta wśród bankierów. Autor dziewięciu tomików wierszy, z których ostatni Fortepiany i delfiny (Podkarpacki Instytut Książki) ukazał się w 2010 r. Ostatnio wydał wybór wierszy Podwójne życie zegarów (2013).

Krzysztof Napiórkowski — wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista. Zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach piosenki studenckiej, m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie (2006). Występował i nagrywał m.in. z Grzegorzem Turnauem, Dorotą Miśkiewicz, Anną Marią Jopek, Agą Zaryan, Kubą Badachem, Leszkiem Możdżerem, Urszulą Dudziak. W kwietniu pod patronatem radiowej Trójki ukazała się jego trzecia płyta Ziemie obiecane (Warner Music).

Marek Napiórkowski — gitarzysta jazzowy, wybrany przez czytelników magazynu Jazz Forum gitarzystą roku 2012 i 2013. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami. Grał i nagrywał m.in. z Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko i wieloma innymi. Pod koniec 2013 r. ukazała się jego czwarta solowa płyta Up! (V-Records).


Koncert “Trzy razy Napiórkowski”, 19 lipca, godz. 18.00

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB