Olsztyn.Aktywnie! na lądzie i pod wodą

2014-07-18 10:39:52 (ost. akt: 2014-07-18 10:42:43)
W plenerzeSport Olsztyn 18 lipca 2014 - 20 lipca 2014
Olsztyn.Aktywnie! na lądzie i pod wodą

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Spacer pod wodą albo z przewodnikiem, strzelectwo, a może spływ kajakowy? Na piątek, sobotę, niedzielę i środę organizatorzy akcji "Olsztyn. Aktywnie!" zaplanowali 15 dyscyplin.

W piątek i sobotę w Centrum Intensywnej Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych przy al. Wojska Polskiego odbędzie się spotkanie, pod hasłem „Odnowa Aktywnie”. To cykl porad m.in. dla uprawiających sport oraz w zakresie wad postawy u dzieci.

W sobotę odbędzie się jeszcze pięć wydarzeń. W siedzibie klubu Skorpena zameldują się nurkowie, którzy po krótkim wykładzie rozpoczną spacer podwodny w jeziorze z instruktorem.

Na kolejny spacer z przewodnikiem zaprasza olsztyński oddział PTTK. Tym razem hasłem wycieczki będzie: „Szlakiem św. Jakuba do Gietrzwałdu”. Na strzelnicy LOK w Lesie Miejskim odbędzie się strzelectwo sportowe, a do Fitness Club Sylwetka zapraszamy na wykład żywieniowy z mottem przewodnim „Człowiek jest tym co je i tym co robi”.

W niedzielę czekać będzie osiem dyscyplin. Do parku Jakubowo zapraszamy na zajęcia tai chi oraz jogi (maty i karimaty do ćwiczeń we własnym zakresie). Przy moście nad Jeziorem Długim odbędzie się triathlon, czyli połączenie pływania (200 m), kolarstwa (5 km) i biegu (2 km). Uwaga, na zajęcia pod okiem ratownika WOPR należy przyjść z własnym sprzętem (rower, kask, kąpielówki, strój lub pianka, okulary do pływania, czepek, buty do biegania, strój sportowy). Kajakarze popłyną szlakiem kajakowym Krutyni (trasa: Sorkwity — Bieńki), a 12-kilometrowy marsz nordic walking rozpocznie się przy sanatorium przy ul. Jagiellońskiej (trasa: jezioro Wadąg — ul. Jagiellońska).

W Mazury Golf&Country Club w Naterkach instruktorzy poprowadzą trening golfa, a trening jazdy konnej odbędzie w stadninie w Redykajnach. Będzie można poszaleć także w parkach: w niedzielę w Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo w Butrynach, a w środę w Makumba Parku Linowym w lesie przy al. Sikorskiego.

Więcej informacji na stronie www.aktywnie.olsztyn.eu.

mp

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sadf #1442256 | 83.11.*.* 18 lip 2014 22:04

    Ktoś mi powie jak można się zapisać na spacer podwodny? Napisalem maila do Skorpeny, nikt nie odpisał a formularzy (o których mowa na stronie skorpeny) nie ma.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)