Aktywni na dziesięć sposobów. Sportowy weekend w Olsztynie

2014-08-01 09:34:07 (ost. akt: 2014-08-01 09:52:41)
Sport Olsztyn 2 sierpnia 2014 - 3 sierpnia 2014
Aktywni na dziesięć sposobów. Sportowy weekend w Olsztynie

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Pora ochłonąć po upalnym tygodniu. Jak? Oczywiście najlepiej aktywnie. A z tym nie będzie problemu, bowiem organizatorzy "Olsztyn.Aktywnie!" przygotowali na nadchodzący weekend dziesięć różnych dyscyplin.

Aktywny weekend rozpoczniemy w sobotę o godzinie 9 od zajęć "Odnowa Aktywnie". Na czym polegają? W Centrum Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych przy al. Wojska Polskiego 30A będzie można zasięgnąć porad specjalistów w zakresie m.in. bólów różnego pochodzenia i wad postawy. Kolejna dyscyplina będzie bardziej sportowa. O godzinie 9:30 osoby, które wcześniej zapisały się na zajęcia, będą korzystać z atrakcji Parku Linowego Hardcore w Lesie Miejskim (wejście od strony ul. Radiowej). Na każdego uczestnika czekają tam dwa zjazdy tyrolskie na maksymalnej wysokości 22 metrów. Następnie warto przemieścić się do Eranova przy ul. Obrońców Tobruku 3. Bo właśnie tam odbędą się zajęcia Pilates o godzinie 10 i Power Jump o 11.

Pierwsza dyscyplina to relaksujący pilates połączony ze stretchingiem. Zajęcia te wysmuklają sylwetkę, wzmacniają mięśnie i odprężają. Natomiast Power Jump to nic innego jak intensywny trening na trampolinach, podczas którego można spalić nawet 1200 kcal. Tego dnia osoby, które wcześniej zarezerwowały sobie miejsce, będą bawić się również w Makumba Parku Linowym. Czeka tam na nie m.in. 5 tras parku linowego, park tematyczny - gigantyczne owady i wioska domków na drzewach.

Równie ciekawa będzie aktywna niedziela, którą rozpoczniemy od tai chi o godzinie 8 rano w Parku Jakubowo. Ten system ćwiczeń wzmacnia kręgosłup i układ ruchu, na zajęcia należy zabrać karimatę. A o godzinie 10 będzie trzeba dokonać trudnego wyboru: nordic walking czy Park Rozrywki Aktywnej Bartbo?

Niezdecydowanym podpowiemy, że spacer z kijkami wyruszy z pętli na osiedlu Mazurskim w kierunku jeziora Skanda, a dystans to 10 km. A w Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo czekają m.in. trasa w parku linowym, strzelnica, quady, zorba i segway. Zaś o godzinie 12 przy ul. Golfowej 20 w Naterkach będzie można nauczyć się grać w golfa, a o 13 przy ul. Redykajny 22 w Olsztynie wziąć udział w szkoleniu z zakresu jeździectwa.

nr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB