Olsztyn. Aktywnie! na półmetku. Zobacz co nas czeka w weekend

2014-08-29 07:34:44 (ost. akt: 2014-08-29 09:42:59)
W plenerzeSport Olsztyn 29 sierpnia 2014 - 31 sierpnia 2014
Olsztyn. Aktywnie! na półmetku. Zobacz co nas czeka w weekend

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Prezentacje dyscyplin tegorocznej edycji „Olsztyn. Aktywnie!”, pokazy tańca, konkursy z nagrodami, smakowite jedzenie, animacje dla dzieci i wiele innych. To wszystko już w sobotę podczas trzeciego Pikniku Rodzinnego nad Jeziorem Długim.

Piknik będzie symbolicznym plenerowym półmetkiem tegorocznej edycji akcji „Olsztyn. Aktywnie!”. Impreza rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 18. Każdy uczestnik będzie miał okazję spotkać się z trenerami oraz instruktorami i porozmawiać m.in. o tym, jak odpowiednio przygotować się do ćwiczeń.

— Kulminacyjna akcja nad Jeziorem Długim ma być świętem dla stałych uczestników oraz okazją dla innych mieszkańców naszego miasta, by zapoznali się z możliwościami, jakie oferuje aktywny Olsztyn! — zachęca Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Terenem pikniku będzie część ul. Leśnej, a także ścieżki dla pieszych i rowerów wokoło Jeziora Długiego. Tam odbędzie także osiem dyscyplin, a niektóre rozpoczną się jeszcze przed godz. 14. A dokładnie: smocze łodzie, pilates (godz. 11), kolarstwo (godz. 10-13 na kładce), nordic walking (godz. 10 przy rondzie na ul. Bałtyckiej), triathlon (godz. 10 przy moście), spływ kajakowy (godz. 12, parking przy moście, nie ma zapisów), joga (godz. 14) i spacer z przewodnikiem (godz. 14 przy rondzie na ul. Bałtyckiej), hasło: „Wędrujemy olsztyńskimi szlakami — Szlak Mieczysława Orłowicza”).

Atrakcji będzie znacznie więcej. Wśród nich: pokazy tańca fitness, akcja „Olsztyn czyta”, konkursy z nagrodami sportowymi, smakowite jedzenie, wędkowanie, animacje dla najmłodszych, które prowadzi Remmic Art University, atrakcje wodne na jeziorze, strefa zdrowia i urody, pokaz robotyki i doświadczeń, a także porady ekspertów ZUS. Na scenie wystąpi coverband De Farsh.

Wakacje co prawda już się kończą, ale na nudę olsztyniacy nie mogą narzekać, ponieważ „Olsztyn. Aktywnie!” potrwa aż do końca października. Aktywne atrakcje czekać będą przez cały weekend.

W piątek i sobotę w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych przy al. Wojska Polskiego odbędą się zajęcia, pod hasłem „Odnowa Aktywnie”. Będzie można zasięgnąć porad specjalistów w zakresie m.in. bólów różnego pochodzenia i wad postawy. Z kolei w Eranova przy ul. Obrońców Tobruku instruktorzy zaproszą do zajęć cha cha solo, czyli jednego z łatwiejszych tańców do nauki.

W sobotę w pięciu innych częściach miasta również będzie aktywnie. O godz. 9.30 sprzed oddziału PTTK wystartuje 42-kilometrowy rajd rowerowy, pod hasłem „Trzy rezerwaty”. Natomiast o godz. 10 sprzed ratusza na wycieczkę również wyruszą rowerzyści. Temat 44-kilometrowego rajdu to: „Szlakiem Łyny i Wadąga”.

W godz. 10-14 będzie można postrzelać na strzelnicy LOK w Lesie Miejskim, a od godz. 11 w X Arena Game Club przy ul. Iwaszkiewicza czekać będzie laser tag, czyli odmiana paintballa, gdzie zamiast kulki z farbą strzela się wiązką podczerwieni. W godz. 12-14 w Fitness Club Sylwetka przy ul. Wilczyńskiego będzie okazja rozciągnąć mięśnie. W programie stretching oraz body art stretch.

Na niedzielę zaplanowano pięć wydarzeń. Tradycyjnie aktywny dzień rozpoczynamy o godz. 8 zajęciami tai-chi w parku Jakubowo. O godz. 9.30 na stadionie w Kortowie rozpoczną się marszobiegi, czyli familijne spotkania rekreacyjne dla każdego, a o godz. 10 na moście na Jeziorze Długim zajęcia z cyklu „Mama aktywnie!”. Od godz. 11 przy ul. Boenigka odbywać się będą zajęcia z kręgli, a w południe w Mazury Golf&Country Club w Naterkach rozpocznie się trening golfa.

Mateusz Przyborowski

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB