Ponad 390 imprez podczas Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki

2014-09-23 09:11:15 (ost. akt: 2014-09-23 09:20:54)
InneMuzyka 24 września 2014 - 26 września 2014
Ponad 390 imprez podczas Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Pokazy, warsztaty, wystawy, spektakle — to tylko niektóre z wielu atrakcji 12. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Organizatorzy przygotowali ponad 390 różnych imprez.

Wśród nich znajdą się pokazy, prezentacje, wykłady na wesoło, wycieczki, konkursy, przedstawienia teatralne, a także koncert.

— Przez trzy dni będziemy popularyzować naukę w przystępnej i niecodziennej formie. Na pewno każdy — niezależnie od wieku — znajdzie dla siebie coś, co go zainteresuje — mówi prof. Jerzy Jaroszewski, prorektor ds. nauki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. — Co roku dużą popularnością wśród najmłodszych cieszą się pokazy chemiczne i fizyczne.

Nie zabraknie ich i tym razem. Połączeniem zabawy i nauk ścisłych będą warsztaty dotyczące budowania i ożywiania robotów. Trochę starsi uczestnicy Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki będą mogli wejść w rolę dziennikarza i wziąć udział m.in. w warsztatach telewizyjnych i radiowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych podczas konsultacji dowiedzą się jak dobrze napisać pracę badawczą, a wszyscy miłośnicy serów, będą mieli okazję wyprodukować w nowoczesnej hali technologicznej ser edamski.

Nie zabraknie także atrakcji atrakcji artystycznych. Odbędą się warsztaty plastyczne i teatralne. Będzie można również wziąć udział w zajęciach ze street artu. Wystąpi zespół Raz, Dwa, Trzy. Otwarcie 12. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki nastąpi 24 września o godz. 10 w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Szczegółowe informacje na stronie: dninauki.uwm.edu.pl

Tak było w latach ubiegłych:
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB