Pokazy, warsztaty i wykłady. Trwają Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

2014-09-25 12:48:57 (ost. akt: 2014-09-25 12:59:20)
Pokazy, warsztaty i wykłady. Trwają Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Ponad 390 pokazów, warsztatów, wykładów, wycieczek plenerowych i eksperymentów. Od wczoraj na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbywają się XII Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. W ciągu trzech dni kampus odwiedzi ponad 20 tysięcy osób!

W środę młodzi odkrywcy mogli skorzystać m.in. z symulatora dachowania samochodu, zwiedzić mobilne laboratoria, wziąć udział w wykładach i pokazach, na przykład tresury psów.

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki potrwają do piątku. Organizatorzy przygotowali 390 spotkań w sześciu kategoriach: zostań humanistą, odkryj przyrodę, uściślij umysł, pokochaj sztukę, zbadaj medycynę i poznaj społeczeństwo.

Uczestnicy będą mogli zwiedzić salon planszowych gier logicznych i układanek, dowiedzieć się, jak zmienić kuchnię w laboratorium chemiczne, poznać magiczny świat magnesów, czy też zobaczyć, jak działa maszyna cieplna. Chętni będą także mogli narysować swoją mapę oraz wziąć udział w warsztatach z logiczno-filozoficznego „pichcenia” umysłu.

Umysł będzie można również zbadać w trakcie najnowszej wystawy Centrum Nauki Kopernik pod hasłem „Umysł przyłapany”. Specjaliści zdradzą, w jaki sposób oszukać mózg, sprawdzić będzie także można, czy uda nam się usiąść na krześle z wbitymi gwoździami.

W piątek o godz. 19 w Centrum Konferencyjnym na zakończenie XII Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki zagra zespół Raz Dwa Trzy. Tego dnia w OSW i Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN odbędzie się także Europejska Noc Naukowców.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.dninauki.uwm.edu.pl.

mp

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sdf #1495945 | 213.184.*.* 29 wrz 2014 14:42

    Niestety, nuda. Tegoroczne dni nauki sa słabiutkie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ona #1493793 | 81.190.*.* 25 wrz 2014 22:55

    Byłam na pokazie-Umysł przyłapany. Chaos. Delegacja z Kopernika w Warszawie przyjechała niezbyt przygotowana. Dzieciaki biegają po sali, gdyby nie nauczyciele, nie miałby im kto wytłumaczyć, o co chodzi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz