W niedzielę II Bieg Europejski

2014-09-30 09:03:30 (ost. akt: 2014-10-02 13:40:38)
Sport Olsztyn, Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel 5 października 2014
Ubiegłoroczny bieg cieszył się dużym zainteresowaniem

Ubiegłoroczny bieg cieszył się dużym zainteresowaniem

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

O tym, że ta impreza cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, najlepiej świadczy fakt, że limit miejsc został wypełniony w trzy doby. W niedzielę (5 października) odbędzie się II Bieg Europejski na 10 kilometrów. Początek o godz. 11. U

— Ubiegłoroczny Bieg Europejski został entuzjastycznie przyjęty przez mieszkańców Olsztyna. Dlatego zdecydowaliśmy, że mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur zasługują na imprezę na europejskim poziome — mówi Bożena Wrzeszcz-Zwada, dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Rozwoju Regionalnego i przedstawicielka organizatora.

Zapisy do tegorocznego biegu rozpoczęły się 11 września. W porównaniu do ubiegłego roku nastąpiło kilka zmian. Po pierwsze została zwiększona liczba uczestników z 300 do 600 osób. — Limit miejsc osiągnęliśmy w trzy dni. To dowód na to, że ta impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warmii i Mazur — mówi Jasiek Szczepłek, rzecznik prasowy Biegu Europejskiego w Olsztynie. I dodaje: — Ze względów organizacyjnych nie możemy przyjąć więcej uczestników. Jeżeli jednak któryś z zapisanych biegaczy nie odbierze pakietu startowego w dniu biegu do godz. 10, to przekażemy go chętnym, którzy będą na miejscu imprezy i zechcą wziąć udział w biegu.

Pula nagród: 6000 złotych
Kolejna nowość to zmieniona trasa. Rok temu prowadziła ona od Starego Miasta, a następnie ścieżką rekreacyjną wokół Jeziora Długiego, która została wybudowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. — Bieg sparaliżowałby całkowicie ruch na ul. Bałtyckiej, a do tego nie udałoby się nam zrobić objazdu — wyjaśnia Jasiek Szczepłek.

Trasa tegorocznego biegu jest następująca: ul. Jeziorna — ścieżka rowerowa wzdłuż ulic Sielskiej i Lotniczej — droga wzdłuż Jeziora Krzywego. Uczestnicy biegu będą musieli pokonać dwie pętle.

Start, meta oraz biuro zawodów będą zlokalizowane na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Oprócz pamiątkowej koszulki zawodnicy otrzymają także numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu. Dodatkowo każdy kilometr trasy będzie oznaczony, a na trasie zostanie przygotowany punkt odżywczy z wodą i napojami izotonicznymi.

Dla tych, którzy przekroczą linię mety, czekać będzie pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny oraz napoje. Najszybsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach kobiet i mężczyzn otrzymają także puchary oraz bony do wykorzystania w sklepach sportowych, których wartość wynosi 6000 złotych.

Organizatorami Biegu Europejskiego w Olsztynie, który odbędzie się już po raz drugi, są samorząd województwa oraz Agencja Marketingu Sportowego Sport Evolution. Więcej informacji znajduje się na oficjalnym fanpage'u biegu: facebook.com/biegeuropejski.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jestem za #1499176 | 88.156.*.* 3 paź 2014 18:11

    A biegajcie sobie na zdrowie.Byle bym mógł sobie spokojnie przejechać przez miasto i będzie oki.Nareszcie ktoś pomyślał żeby przy okazji nie sparaliżować miasta.Arbuz nie daruję ci przejścia przy Alfie o nie!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz