Charyzmatyczny Organek w Andergrancie

2014-09-30 11:23:32 (ost. akt: 2014-09-30 11:30:32)
Muzyka Olsztyn, Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32 4 października 2014
Charyzmatyczny Organek w Andergrancie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

W sobotę w klubie Andergrant zagra Organek. To formacja, w której grają: Tomasz Organek, który brzdąka i śpiewa, Adam Staszewski, który odpowiada za dobry bas i Robert Markiewicz, który wali w talerze.

Grupa ta powinna zainteresować każdego fana dobrego, starego rocka, który nie boi się wycieczek do pobliskich gatunków. Można więc usłyszeć utwory inspirowane hard rockiem, ale także takie którym bliżej do bluesa. Chwytające melodie uzupełnia pełen charyzmy głos Organka, który czasami coś opowie o Kate Moss, a czasami o tym, czego nie lubi.

Jest trochę niezadowolenia, jest trochę o miłości i nadziejach. Ich pierwsza płyta “Głupi” nie była wcale głupim debiutem. Dzięki niej zespół stał się szeroko rozpoznawalny, co pozwoliło mu w tym roku zagościć na przykład na Orange Warsaw Festivalu. Album zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rocka definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy i bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku. Jakość kojarzoną z niezaprzeczalną oryginalnością zespołu oraz jego siłą i szczerością przekazu.

Tomasz Organek gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań, urodzony w 1976 r. w Suwałkach. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lider, kompozytor i autor tekstów w zespole Organek. Członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Gitarzysta formacji poetyckiej Ser Charles oraz jeden z wokalistów grupy Fox. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią "Teoria opanowywania trwogi".

Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32, Olsztyn
sobota 4 października, godz. 20
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB