Aktywny Olsztyn. W programie dziewięć dyscyplin na weekend!

2014-10-03 06:15:13 (ost. akt: 2014-10-02 17:52:58)
W plenerzeSport Olsztyn 3 października 2014 - 5 października 2014
Aktywny Olsztyn. W programie dziewięć dyscyplin na weekend!

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Spacery, wycieczki i pływanie. Dziewięć dyscyplin na ten weekend przygotowali organizatorzy akcji „Olsztyn. Aktywnie!”.

W piątek odbędą się dwa wydarzenia. W III LO przy ul. Sybiraków 3 rozpocznie się trening bokserski. O godz. 19 w Fitness Club Sylwetka przy ul. Wilczyńskiego 8 zapraszamy na zajęcia dla kobiet i mężczyzn, pod hasłem „Płaski brzuch”. W programie m.in. trening mięśni brzucha, rozgrzewka, skłony, skręty tułowia.

W sobotę czekać będą cztery dyscypliny. Najwcześniej wyruszą miłośnicy spaceru z przewodnikiem. Spacerowicze spotkają się o godz. 7.30 na dworcu PKP w Olsztynie. Temat wycieczki: Koleją poza Warmię i Mazury — Goci i Truso. Uczestnicy pokrywają koszt przejazdu PKP na trasie Olsztyn – Bogaczewo i Komorowo Żuławskie – Olsztyn. Na basenie uniwersyteckim przy ul. Tuwima odbędą się zawody pływackie. Do biura zawodów należy zgłosić się w godz. 7-8.30. Od godz. 8.30 przez pół godziny odbędzie się rozgrzewka. Oficjalne otwarcie zawodów rozpocznie się o godz. 9 (start dzieci w wieku do 6 lat na małym basenie). Ok. godz. 10 planowany jest ostatni start w kategorii powyżej 60 lat. Wręczenie dyplomów i rozdanie nagród organizatorzy przewidzieli na godz. 10.30.

Od godz. 9.30 będzie można poszaleć w parku linowym Hardcore. Na uczestników czekać będą dwa zjazdy tyrolskie nad rzeką. O godz. 11 w Fitness Club Sylwetka rozpocznie się Seminarium Sportowej Walki Full Contact. W programie m.in. kombinacje na tarczach, ćwiczenia elementów walki w parach, rzuty, podcięcia, obalenia. Zajęcia poprowadzi instruktor Roman Lichacz, który ma prawie 30 lat doświadczenia w sztukach walki, był wychowawcą mistrzów Polski, Europy i świata.

Na niedzielę organizatorzy zaplanowali trzy dyscypliny. O godz. 9.30 sprzed PTTK w trasę, pod hasłem „Trasa do chatki Goeringa” wyruszą kolarze. Dystans ok. 50 km. O godz. 10 na pętli autobusowej w Jakubowie zameldują się amatorzy dwóch kijków. Podczas 12-kilometrowego marszu nordic walking uczestnicy przejdą m.in. w okolicach jeziora Mumel. W południe w stadninie w Redykajnach instruktorzy przeprowadzą trening jazdy konnej.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jezdziec #1499468 | 89.228.*.* 4 paź 2014 08:46

    uwaga do niedzielnego rajdu rowerowego, nie jest to rajd dla kolarzy! to rajd rowerowy rekreacyjny a nie wyscig kolarski! kto to pisze?? prosze na przyszlośc zwracac uwage na slowa do tematu ,czy to jest takie trudne??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. nO #1498956 | 88.156.*.* 3 paź 2014 13:14

    Gje o to gje o . Napisaliście o parku linowym hardcor a zdjęcie z leśnego. Propagandy u was nigdy za wiele co nie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz