600 biegaczy i wielkie emocje! Film z Biegu Europejskiego

2014-10-05 19:41:36 (ost. akt: 2014-10-05 20:18:16)
Ponad 600 osób stanęło na starcie! Na tych, którzy dobiegli do mety, czekały wyjątkowe nagrody!

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Biegli ul. Jeziorną, ścieżką rowerową wzdłuż ulic Sielskiej i Lotniczej, drogą wzdłuż Jeziora Krzywego. Uczestnicy II Biegu Europejskiego w Olsztynie pokonali również dwie pętle. Jak było? Namiastka wielkich emocji w naszej fotorelacji!

Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane zostały na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Oprócz pamiątkowej koszulki zawodnicy, którzy wzięli udział w II Biegu Europejskim, otrzymali także numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu. Dodatkowo każdy kilometr trasy był oznaczony, a na trasie przygotowano punkt odżywczy z wodą i napojami izotonicznymi.

Na tych, którzy przekroczyli linię mety, czekały pamiątkowe medale, posiłek regeneracyjny oraz napoje. Najszybsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach kobiet i mężczyzn otrzymali także puchary oraz bony do wykorzystania w sklepach sportowych, których wartość wynosi 6000 złotych.

W zawodach wzięło udział w tym roku 600 osób, ale zainteresowanie było znacznie większe. Relację z II Biegu Europejskiego znajdziecie w poniedziałkowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej". Wydanie będzie również na stronie kupgazete.pl.