Spacery i strzelanie z Olsztyn. Aktywnie!

2014-10-10 15:42:01 (ost. akt: 2014-10-10 15:45:39)
Sport Olsztyn 10 października 2014 - 12 października 2014
Spacery i strzelanie z Olsztyn. Aktywnie!

Autor zdjęcia: Aleksander Bartnikowski

Tegoroczna edycja akcji „Olsztyn. Aktywnie!” zbliża się do końca. Na sobotę i niedzielę organizatorzy przygotowali trzy dyscypliny.

W czwartek w Zespole Szkol Budowlanych przy ul. Żołnierskiej 15 odbył się trening bokserski. — Poprzez treningi bokserskie pragniemy pokazać młodym szerokie możliwości jakie stają przed nimi w życiu oraz podkreślić, że przy odrobinie wysiłku i zaangażowania można naprawdę wiele osiągnąć — mówi Marek Szewczuk z klubu UKSW Pirs oraz koordynator zajęć. Kolejne ćwiczenia odbędą w przyszły piątek o godz. 17 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika przy ul. Sybiraków 3.

W sobotę odbędą się dwa wydarzenia. O godz. 10 przy koszarach przy ul. Jagiellońskiej spotkają się miłośnicy spacerów z przewodnikiem. Temat wycieczki: Olsztyn pod bronią — Olsztyn bez hełmu. — W 2002 roku 15 Warmińsko–Mazurska Zmechanizowana Dywizja im. Króla Władysława Jagiełły została rozformowana, kończąc de facto stacjonowanie regularnego wojska w Olsztynie. Niemniej po wojsku nie zostały jedynie puste koszary i dlatego tym razem odwiedzimy olsztyńskie instytucje wojskowe — mówi Krzysztof Ciesiński, przewodnik. Będzie to dwudziesta, przedostatnia w tym roku wycieczka z cyklu „Przewodnik czeka”. Ostatni spacer odbędzie się w przyszłą sobotę.

W godz. 10-14 będzie można postrzelać na strzelnicy LOK w Lesie Miejskim. Dla pierwszych 15. uczestników na hasło: „Olsztyn. Aktywnie!” czekają bezpłatne: instruktarz oraz 5 strzałów z broni sportowej. — U nas strzelać może każdy, również osoby nie posiadające swojej broni i pozwolenia, pod warunkiem posiadania przy sobie dokumentu tożsamości. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w zajęciach w obecności rodzica bądź opiekuna prawnego — mówi Józef Klucz, koordynator.

W niedzielę czeka jedno wydarzenie. O godz. 9.30 przed CEiIK zameldują się miłośnicy marszobiegów, czyli familijnych spotkań rekreacyjnych dla każdego, a zwłaszcza dla rodzin. — Pod okiem profesjonalnych instruktorów będzie można przełamać strach przed bieganiem, poprawić kondycję i zrzucić zbędne kilogramy — mówi Wojciech Jeger, koordynator.

mp

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aneta #1509262 | 213.184.*.* 16 paź 2014 11:39

    Dołączam się do prośby

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Tom Dee #1504897 | 88.156.*.* 11 paź 2014 00:42

    Proszę o szybką podpowiedź o adres tego spotkania na ul. Jagiellońskiej, bo się wybieram, a nie do końca wiem gdzie są te koszary po nieistniejącym wojsku.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)